Zpět

Novinky v Lindab Rainline

Švédská firma Lindab přináší inovaci v produktové řadě bezúdržbových okapových systémů Lindab Rainline, a to vylepšenou verzi objímky svodu SVSTI, která patří mezi nejoblíbenější typy. Původní objímku SVSTI tvoří jeden celek, kde trn do zdi je napevno spojen se samotnou objímkou svodu.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika: ,
Autor: (red)

Nová vylepšená verze bude uvedena na trh pod názvem SV. Vylepšení spočívá v usnadnění montáže a způsobu balení. Nová verze objímky se totiž skládá ze dvou částí objímky svodu a trnu, který je samostatný (obr. 1). Při osazování trnu do zdi nedochází k poškození objímky např. úderem kladiva, je možné osadit trn před provedením omítky či zateplením fasády a objímku namontovat až poté co bude provedena finální povrchová úprava fasády, tak aby nedošlo k poškození či znečistění objímky.Velmi oblíbený uzávěr na klín je zachován i u této nové vrze SV. K objímce je k dispozici několik délek trnu, které již znáte od objímky SSV, která se může na první pohled jevit shodná s typem SV, má však rozdílný typ zámku. Další výhodou je kompaktnější a úspornější balení (obr. 2) a je tak zamezeno poškození povrchu během přepravy, navíc je objímka přímo připravena k montáži v otevřeném stavu (obr. 3)

Obr. 1

Obr. 2

Obr. 3

Osvědčený systém pro odvodnění střech
Okapový systém LindabRainline je nejkompletnější vyzkoušený systém pro odvodňování střech, pro který je charakteristická vysoká kvalita materiálu a snadná montáž.

Systém LindabRainline se skládá z množství prvků, které jsou potřebné pro dokonalé odvodnění střech a je osvědčený a vyzkoušený na střechách v každém podnebí – v oblastech s velkým množstvím sněhu a silnými mrazy, stejně tak i v zemích, kde je velmi teplo a hodně dnů slunečního svitu.

Ocelový, žárově pozinkovaný plech s ochrannou barevnou vrstvou po obou stranách zaručuje vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům, velmi dobrou ochranu proti korozi a přirozeně trvanlivou a přitažlivou povrchovou úpravu. Materiál je velmi vhodný i pro použití v agresivním prostředí, např. v chemickém a ropném průmyslu.

Výhody okapového systému LindabRainline:
Vysoká životnost
Minimální údržba
Jednoduchá montáž
Odolnost proti korozi
Barevná stálost
10 barevných odstínů
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]