Zpět

Nové levé okrajové tašky Stodo 12 a Falcovka 11 zjednoduší pokládku

Pokládka střešního systému TONDACH bude opět snazší. Stavebníci, kteří chtějí na svoji střechu využít posuvné tašky Stodo 12 či klasické tašky Falcovka 11, již nemusejí kvůli položení levé štítové strany střechy pořizovat tašky s oboustrannou naválkou.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Tašky Stodo 12 a Falcovka 11 jsou u stavebníků velmi oblíbené pro svůj široký sortiment doplňků. Až donedávna však jejich pokládku komplikovala skutečnost, že v případě levé štítové strany střechy bylo nutné pro položení okrajových tašek, kvůli jejich konstrukci, pořizovat speciální tašky s oboustrannou naválkou. Tato taška se pokládala mezi levou okrajovou a základní tašku.

Stodo 12 a Falcovka 11 už tašku s oboustrannou naválkou nepotřebují
Nyní jsou již okrajové levé tašky Stodo 12 a Falcovka 11 nabízeny s novou konstrukcí drážek. Díky tomuto novému řešení je lze bez problémů napojit přímo na základní tašku. Speciální tašku s oboustrannou naválkou již proto není nutné pořizovat. Tento krok také zjednoduší práci pokrývačů a výsledně střechu zlevní.

Tondach střešní taška Stodo a Falcovka Tondach střešní taška Stodo a Falcovka
Falcovna 11 levá okraj a základní

Tondach střešní taška Falcovka
Falcovka levá

Na obou okrajových taškách jsou již předznačeny otvory v místech určených pro přichycení. V případě posuvné okrajové levé tašky Stodo 12 jsou dva otvory umístěny v hlavové části tašky. Orientovány jsou šikmo do středu střešní latě, pro vlastní připevnění však stačí tašku přichytit pouze přes jeden otvor. U levé okrajové tašky Falcovka 11 je jeden otvor v boční části tašky. Přichycení se provádí vrutem šikmo do latě, případně do štítového prkna.

Tondach střešní taška Stodo a Falcovka Tondach střešní taška Stodo a Falcovka
Stodo 12 levá okraj a 
základní

Tondach střešní tašky Stodo
Stodo levá

Jeden kus okrajové levé tašky Stodo 12 nebo Falcovka 11 v režném provedení stojí 171,30 Kč, v podobě engoba je lze pořídit za 172,40 Kč, glazura pak přijde na 178,50 Kč za kus. Ceny jsou uvedeny bez DPH.