Zpět

Nejvyšší budova v České republice City Tower získala zvláštní cenu porotců v prestižní soutěži

Adminitstrativní budova City Tower společnosti ECM Real Estate Investments A.G. získala zvláštní cenu porotců v jubilejním 10. ročníku soutěže Best Of Realty – Nejlepší z realit 2008.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika: ,
Autor: (red)

Slavnostní vyhlášení předání ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu proběhlo ve středu 19. listopadu 2008 v Národním domě na pražských Vinohradech. V letošním roce se o nominaci do čtyř základních kategorií ucházelo 37 tuzemských staveb, které byly dokončené a zkolaudované po 1. lednu 2007.

Porota složená z řad architeků, realitních agentů, agentur pro výzkum trhu a analytiků ocenila City Tower jako projekt, který se výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. U tohoto projektu porota ocenila odvahu, s níž developer ECM vstoupil na dlouhodobě problematické území, vytrvalost, se kterou prosazoval svou vizi, úroveň, na níž od prvopočátku koncipoval svůj projekt, a v neposlední řadě i úspěšnou realizaci projektu.

Petr Štyler, ředitel developmentu a expanze ECM, v této souvislosti řekl: „Celková rekonstrukce budovy Československého rozhlasu na administrativní centrum dle návrhu světoznámého architekta Richarda Meiera byla pro nás velkou výzvou. Jsme velmi rádi, že se nám to podařilo, což dokazuje i toto ocenění, kterého si velmi vážíme.“

Titulem „Best of Realty“ – Nejlepší z realit“ jsou oceňovány projekty, které v uplynulém období přispěly k růstu úrovně českého realitního trhu a dokládají schopnosti developerů, architektů, projektantů, stavitelů i realitních agentů. Respektované tituly uděluje odborná porota, složená z předních odborníků českého realitního trhu, v celkem čtyřech základních kategoriích: nová administrativní centra, rezidenční projekty, obchodní centra a hotely. Vedle těchto kategorií získává zvláštní cenu poroty také projekt, který se za příslušné období výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) uděluje speciální cenu osobnosti, která se významně zasloužila o rozvoj oboru. V neposlední řadě mohou dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorií i laici, hlasující na webových stránkách mediálních partnerů soutěže. Vítěz tohoto hlasování si odnáší Cenu čtenářů mediálních partnerů. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů jsou výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na trhu nemovitostí; ocenění se tak může dočkat jen projekt, který oproti ostatním přináší výraznou přidanou hodnotu.

Více informací na www.ecm.cz.
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]