Zpět

Multifunkční dům v Čeladné: radnice, ordinace, obchody i byty

Aktuálním dokončením bytového komplexu Vila Park stavební boom v Čeladné zdaleka nekončí. Tchas – závod Unips Ostrava dostal opět důvěru a v roli generálního dodavatele zahájil v centru obce výstavbu multifunkčního domu. Dostavbou stávajícího náměstí tak vznikne objekt radnice s obecním úřadem, ordinacemi lékařů, komerčními prostory a samostatnou částí s bytovými jednotkami.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Na společné realizaci netradičního projektu, spojujícího veřejné a soukromé zájmy, se s obcí dohodla developerská společnost Conti Real Čeladná. Slavnostní zahájení stavby proběhlo 14. listopadu 2007 na náměstí v Čeladné. „V dějinách obce je to významná událost. Čeladná se rychle rozrůstá a jsem velmi rád, že se nám podobné projekty daří realizovat,“ prohlásil starosta obce a náměstek hejtmana Pavol Lukša během symbolického ceremoniálu, jehož se zúčastnil i místní maskot, tříletý beran Ferda.

Čeladná - apartmány pod Věží
Pavol Lukša, starosta obce Čeladná a náměstek hejtmana Moravskoslezského
kraje, se během slavnostního zahájení stavby multifunkčního domu zhostil
důležitého úkolu – za přítomnosti místního symbolu, tříletého berana Ferdy,
slavnostně pokřtil místo výstavby slivovicí.

Objekt radnice byl původně určen pouze ke komerčním účelům a jako sídlo obecního úřadu. Svým rozsahem však převyšoval skutečné potřeby obce a poptávku po nájmu nebytových prostor, proto se součástí budovy stane i třináct nových bytů. O správnosti tohoto rozhodnutí svědčí skutečnost, že už dnes, šest měsíců před plánovaným dokončením stavby, jsou všechny byty beznadějně vyprodány. „Chceme stavbu odevzdat v srpnu tohoto roku,“ řekl ředitel závodu Unips Ostrava Vladislav Varmuža.

Čeladná - apartmány pod Věží
Celkový pohled na začlenění nového objektu do stávající zástavby.

Obyvatelé a návštěvníci Čeladné poté naleznou pod jednou střechou nejen všechny odbory místního úřadu, ale také nové obchody, lékárnu a ordinace lékařů, kteří se do objektu přesunou ze starého zdravotnického střediska. Dominantou stavby v hodnotě 60 milionů korun bude veřejnosti přístupná věžička s vyhlídkou na panorama Beskyd.

Čeladná - apartmány pod Věží
Detailní pohled na nový multifunkční dům.

Obytná část komplexu, soubor apartmánů Pod Věží, zahrnuje třináct bytů v kategoriích 1+kk, 2+kk a 3+kk o výměře 31 až 87 m². Součástí přízemních bytů jsou předzahrádky, všechny ostatní apartmány mají balkon nebo lodžii. Ke každému bytu náleží sklepní kóje, v přízemí bude k dispozici kočárkárna.
Manažer developerské společnosti Conti Real Čeladná Jakub Bernady uvedl, že firma připravuje výstavbu a prodej dalších bytů. „Projekt Farské lúky počítá s výstavbou 120 bytů v sedmi domech, práce budou zahájeny na jaře tohoto roku,“ přiblížil Bernady.
Nová éra Čeladné začala před devíti lety, kdy zastupitelé v čele se starostou Pavolem Lukšou rozhodli o mnohasetmilionové investici do vybudování nového centra obce s desítkami bytů, obchodů či domovem pro seniory. Dali rovněž zelenou ambiciózním plánům soukromého investora na vybudování golfového resortu světových parametrů. Dnes se potvrzuje správnost cesty, na kterou se dvoutisícová obec v srdci Lašska vydala. V rámci dalšího rozvoje vznikne v prostoru bývalého koupaliště sportovní a společenský areál, konkrétní obrysy získávají i plány čeladenského aquaparku a lyžařského areálu.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]