Zpět

Místo továrny moderní bydlení

V místě bývalých čokoládoven na pražských Vinohradech začala v těchto dnech výstavba nového bytového projektu Rezidence Korunní. Projekt přední realitní skupiny Sekyra Group Real Estate slibuje nejen více než 270 bytů a ateliérů, ale také veřejné prostranství s parkovou úpravou a parkovací místa. Na projektu, který si vyžádá celkové investice ve výši 1,3 miliardy Kč se jako generální dodavatel podílí společnost Metrostav.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Přestože dokončení výstavby je plánováno na konec června roku 2010, poptávka po bytech je díky lokalitě již dnes. „O byty je velký zájem, a to hlavně mezi Čechy. Již v tuto chvíli je prodáno nebo rezervováno okolo 60 % všech bytových jednotek a ateliérů. Očekáváme, že se všechny byty prodají před dokončením projektu,“ řekl Leoš Anderle, ředitel developmentu Sekyra Group Real Estate.
Po skončení demoličních prací, které trvaly od letošního ledna do června, začala v červenci výstavba samotného projektu. Na atraktivním území v blízkosti centra města vyrůstá areál tvořený třemi částmi – Boulevard, Villa a Industrial. Soubor budov situovaný po obvodě čtvercového půdorysu poskytne ve vnitřním prostranství klidovou zónu s lavičkami a zelení. Prostor před objektem mezi ulicemi Korunní a Říčanská bude zatravněn a nebude zde chybět ani místo k posezení. Tento zelený prostor o velikosti téměř 1000 m2 bude sloužit veřejnosti jako místo k odpočinku a společenským setkáním.
Projekt z architektonické dílny ateliéru Causa počítá s tím, že každá část bude mít různou úroveň podlaží i specifické vybavení vnitřních prostor. Boulevard přiléhající k ulici Korunní bude tvořit dům o osmi podlažích s balkony. Východní a jižní část s názvem Villa pak bude určen nadstandardnímu bydlení, Industrial nabídne velkoprostorové byty s důrazem na kvalitní vybavení. Výška budovy se bude jižním směrem svažovat, takže Industrial bude mít sedm a Villa šest nadzemních podlaží. Velikost bytových jednotek se bude pohybovat od 1 + kk až k 5 + 1. Přízemní byty budou mít předzahrádky, většina ostatních balkony. V posledních podlažích budov budou umístěny mezonetové byty, které tak svým obyvatelům přinesou neopakovatelný výhled na Prahu.
Projekt nezapomíná ani na prostory pro obchodní jednotky. Budoucí obyvatelé se však nemusí obávat nadměrného provozu. Podle slov Leoše Anderleho projekt nepočítá s více jak třemi obchodními plochami. „Lokalita je výborně občansky vybavena. V blízkosti rezidence jsou nákupní centra ale i divadlo a nemocnice,“ dodal. Součástí rezidence budou také podzemní garáže, sklípky a bezpečnostní ostraha.
Více informací o projektu Rezidence Korunní je možné nalézt na www.rezidencekorunni.cz.
 

Vizualizace bytového projektu Rezidence Korunní

[carousel-horizontal-posts-content-slider]