Zpět

Majitelé nových bytů chtějí stále více úprav

Hlavním trendem posledních měsíců v oblasti bydlení je nejen rekordní počet prodaných bytů, ale také neustále rostoucí objem takzvaných klientských změn. Podle Realitní kanceláře Skanska požadují úpravy interiéru a změny vnitřního vybavení již celá 82 procenta budoucích majitelů bytů, a to navzdory tomu, že samotné standardní zařízení bytů v nabídce Skanska představuje vysoký nadprůměr. Obvyklá cena, kterou klienti za změny zaplatí, činí 92 tisíce korun.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

„Nároky zákazníků stále rostou a objevují se i některé požadavky, které jsou opravdu překvapivé – například rozvody pro domácí kino ve stropě nebo neobvyklé úpravy stěn do vlnovky. Dnešní kupci již kladou na nové byty požadavky podobné jako lidé, kteří si vymysleli bydlení na míru v individuální výstavbě,“ uvedl Jan Čeřovský, vedoucí klientského centra společnosti Skanska Reality.

 Skanska reality - interiéry

Nejčastější klientské změny však zůstávají klasické – zahrnují úpravy vnitřních dispozic, změny obkladů, podlah, vnitřní i vnějších dveří nebo vybavení koupelny a WC. Velmi časté je například vybavení bezpečnostním systémem. Nicméně v praxi je možné změnit i původně plánovaný účel místnosti. „V jednom z bytů jsme instalovali vířivou vanu v otevřeném prostoru obývacího pokoje,“ říká Jan Čeřovský.

 Skanska reality - interiéry

„Naši klienti plně využívají výhody nových bytů, které se na rozdíl od starší zástavby mohou snadno upravit tak, jak chce jeho majitel. Samozřejmě platí, že čím dříve se s úpravami začne, tím lépe, aby se nemuselo bourat, ale v zásadě jsme našim zákazníkům schopni splnit jakékoliv přání,“ říká realitní makléř společnosti Skanska Reality Lukáš Maděra.

Skanska reality - interiéry

Skanska reality - interiéry

[carousel-horizontal-posts-content-slider]