Zpět

Lias Vintířov představí na IBF celý sortiment

Veškerý stavební sortiment představí na Stavebních veletrzích, které se uskuteční na brněnském výstavišti od 22. do 26. dubna 2008, karlovarská společnost Lias Vintířov. Její expozici vybudovanou převážně z vlastních stavebních hmot naleznou návštěvníci tradičně v pavilonu A2. „Naše nové materiály jsou schopné obstát v silné konkurenci na evropském trhu. Například loni jsme vyrobili nejvíce Liaporu v šestnáctileté historii firmy. Nejvyšší produkci jsme zaznamenali také na vibrolisech a v transportním betonu,“ uvedl ředitel Lias Vintířov Rudolf Borýsek.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika: ,
Autor: (red)

Tato společnost patří k moderním podnikům, které investují desítky milionů do ekologie a čistého životního prostředí. Svědčí o tom i ocenění Firma roku 2007 Karlovarského kraje. Lias Vintířov rozšířila svou certifikaci i na betonovou dlažbu, obrubníky, žlab a zatravňovací tvárnice. K jejím produktům patří Liapor (lehké keramické kamenivo), LiaporDům (thermoakustický zdící systém), LiaporBeton (lehký keramický beton) a mimo jiné LiaStone (zahradní architektura a zámková betonová dlažba).

Dům jedním tahem zažívá boom
Firma už řadu let nabízí úspěšný projekt typových montovaných domů – Dům jedním tahem. Čtrnáct těchto typových domů je montováno z velkoplošných dílců lehkého keramického LiaporBetonu. „Hlavní výhodou je rychlost výstavby, hrubou stavbu lze zhotovit už za pět dnů. Nezanedbatelnou výhodou je také minimum mokrých procesů, což umožňuje nastěhování do příjemného klimatu ihned po dokončení výstavby domu. Majitel objektu se tedy nemusí obávat vlhkosti a následných poruch, tedy praskání omítek jako u klasických zděných staveb,“ konstatoval Borýsek. Společnost od roku 1992 vyrobila a dodala už stovky domů zákazníkům v ČR a Německu. Konstrukční systém Domu jedním tahem přináší značné snížení pracnosti při realizaci hrubé stavby a odstraňuje náročné řemeslné práce, čímž přináší značné úspory nákladů. Použitím lehkého keramického betonu mají obvodové stěny optimální vlastnosti z hlediska tepelné izolace a akumulace. Po provedení finálního zateplovacího fasádního systému je dosaženo nadstandardních izolačních vlastností, a to i při malé tloušťce sendvičové konstrukce. Objekt má i výborné akustické parametry.
V projektu Dům jedním tahem se firma zaměřuje na menší a střední kategorie rodinných domů, které jsou určeny pro pěti či šestičlenné rodiny. Nabízí nejen klasické objekty, ale též stavby originální svým vzhledem, projektuje též řadovou výstavbu.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]