Zpět

Kontrolou prodloužíte svojí střeše život

Ačkoli letošní zima byla na sníh skoupá, kontrolu střechy bychom neměli podcenit. Právě střecha je totiž jednou z nejvíce zatěžovaných částí domu. Odolává nejen vrstvám těžkého sněhu, ale také prudkému větru, silným dešťům, krupobití a mrazu.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Pálené střešní tašky Tondach vynikají svojí kvalitou a životností. Podle zkušeností odborníků i samotných majitelů domů se střechy z tohoto materiálu „dožívají“ až sta let. Aby však „ve zdraví“ sloužily co nejdéle, doporučují specialisté z Tondachu jejich pravidelnou kontrolu, nejlépe vždy po zimním období. Právě pravidelná prohlídka pomůže při odhalení případných problémů již v zárodku. Včasné řešení objevených závad pak zamezí vzniku větších škod a prodlužuje životnost celého střešního pláště i vlastního krovu.

Opravy je potřeba řešit včas a s odborníky
Všechny vady funkčnosti střechy by měl řešit zkušený pokrývač. Odborně posoudí, zda stačí pouze dílčí oprava, například výměna několika tašek, nebo je poškození střechy většího rozsahu a bude například nutná kompletní výměna střešní krytiny. V některých případech mohou být nápomocni i obchodní zástupci, či další specialisté firmy Tondach.

Opravy střech se nejčastěji týkají starších domů. U nich se vyplatí měnit jednotlivé tašky pouze pokud se jedná o opravy maximálně v řádu desítek kusů. Ve většině případů však bývá problém získat stejný typ a rozměr tašek, jako byly ty původní, dříve vyráběné. Tyto opravy se řeší jen z omezených zásob původní krytiny, které mají samotní majitelé objektu.

Pokud se však jedná o větší poškození střechy, či do budoucna již nejsou tašky v původním rozměru k dispozici, je nutné začít uvažovat o řešení v podobě celkové výměny střešní krytiny.

Na výměnu střechy s citem a dobrou dokumentací
Před vlastní výměnou je nutné shromáždit všechny dostupné informace o původní konstrukci střechy a použité střešní krytině. Stejně pečlivě se musí připravit požadavky pro střechu novou. Vlastní realizaci by přitom měla předcházet konzultace vhodnosti nově zvolené krytiny buď přímo s výrobcem, nebo odbornou firmou, která má s rekonstrukcemi střech zkušenosti.

Při rozhodování, jaký model tašky na střechu zvolit, může pomoci i katalog produktů či technické informace, které jsou ke všem v současnosti vyráběným krytinám k dispozici. Například v sortimentu společnosti Tondachsi lze vybrat ze 14 typů střešních tašek, většina z nich je kromě základního režného provedení k dispozici také v engobované či glazované variantě.

Více informací na www.tondach.cz.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]