Zpět

Knauf poprvé pod vedením externích manažerů

Německá společnost Knauf, mezinárodní dodavatel stavebního materiálu a konstrukčních systémů, oznamuje změny ve vedení společnosti.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika: ,
Autor: (red)

Od roku 1932 řídili typicky rodinnou firmu její zakladatelé, bratři Karl a Alfons N. Knaufové. K 1. červenci oficiálně opustili exekutivní úroveň řízení skupiny Knauf jejich synové Baldwin a Nikolaus, kteří spolu s ostatními příbuznými koordinovali úspěch mnoha podniků korporace po celém světě. Po čtvrtletním překlenovacím období je vystřídají na pozici CEO pro finanční správu Hans Peter Ingenillem a na pozici CEO pro obchod, výrobu, výzkum a vývoj Manfred Grundke. Oba manažeři se v současnosti seznamují s výrobními závody ve více jak 40 zemích světa.
 

Na snímku zleva Manfred Grundke a Hans Peter Ingenillem

Manfred Grundke začal svoji kariéru jako strojní inženýr ve společnosti Feinmechanische Werke v Mainzu, kterou posléze převzala společnost Mannesmann Rexroth. Manfred Grundke tu získal řídící zkušenosti v různých oblastech a úrovních. V letech 1989–1997 byl manažerem vývoje hydraulických leteckých komponentů a systémů, poté byl jmenován výkonným viceprezidentem obchodní složky Rexroth Hydraulics společnosti Mannesmann Rexroth AG. Jako člen představenstva společnosti se v roce 2001 aktivně podílel na fůzi se společností Bosch Automationstechnik. V nově vzniklé Bosch Rexroth AG převzal funkci výkonného víceprezidenta pro automatizaci prodeje a o tři roky později povýšil na předsedu představenstva. Grundke přináší do skupiny Knauf rozsáhlé znalosti a zkušenosti z odvětví i působení v Asociaci výrobních prostředků (Capital Goods Industry Association-VDMA) a v Fluid Technology Association, kde zastával funkci viceprezidenta.

Hans Peter Ingenillem je ve společnosti Knauf zodpovědný za finanční oblast více než 16 let. V tomto období přispěl podstatnou mírou k organizaci finančního řízení a controllingu celé skupiny Knauf. Začátkem února byl zapsán do obchodního registru jako společník a od 1. července převezme všechny úlohy týkající se správy a finančního řízení společnosti.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]