Zpět

Když sklo a interiér k sobě promlouvají…

Výrazově jemné a vzdušné, přitažlivé i elegantní – takové je sklo ve svých mnohých podobách a rolích v našich moderních interiérech. Do bytového designu v současnosti již velmi pevně a jistě promlouvají celoskleněné fixní stěny a dělící příčky, jejichž realizace v interiérech je velkou výzvou jak pro samotné majitele, tak i designéry.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Pokud jste se rozhodli, že do vytipovaných částí Vašeho domova užijete sklo jako jeden z dominantních interiérových materiálů v podobě fixních stěn a dělících příček, nemusíte se bát, že Vaše úvahy kolísají kdesi mezi experimentováním a výstřelkem. Naopak. Celoskleněné příčky a stěny se svými vzhledovými a funkčními vlastnostmi promluvily do moderního bytového designu víc než jasně a utvořily si svoji stabilní pozici, která odstranila nejedny zažité mýty o tom, že jsou určeny pouze do administrativních a komerčních center.

Celoskleněné příčky ve Vašem domě skvěle opticky rozčlení anebo oddělí větší místnost, přitom ale zachovají potřebné komunikační zóny Vašeho domova. „Naši zákazníci je často volí pro oddělení dvou hlavních obytných částí – obývací a té kuchyňské, a v podobě fixních stěn se zabudovanými celoskleněnými dveřmi pak všude tam, kde je hlavním úmyslem zachovat propojení a světlost místností, ačkoliv už lze s předstihem tušit, že je bude zapotřebí přece jen někdy uzavřít či více odhlučnit,“ představuje jednu z hlavních rolí celoskleněných příček a fixních stěn v interiéru paní Jana Vitešníková, ředitelka společnosti VV Sklo, předního výrobce celoskleněných příček a dveří Stylus® v České republice.

Opomenout nemůžeme nejdůležitější funkci skla, a to schopnost propouštění světla a docílení příjemného, vzdušného a odlehčeného stylu.
Oblíbeným a nejčastěji voleným typem skla pro skleněné dveře a příčky je sklo čiré Float s možností rozmanitých barevných a ornamentních obměn. I přestože je průhlednost skla Float ve své transparentní formě stoprocentní, v interiérech svůj opodstatněný význam nezapře. Můžete si kupříkladu utvořit své vlastní relaxační zákoutí, které nebude stranou od Vašeho rodinného dění, nýbrž elegantní oddělenou celoskleněnou součástí.

A jestliže je Vaším přáním propustnost a průhlednost užitého skla potlačit a dané místnosti více ztajemnit, pak můžete volit celoskleněné příčky a stěny se sklem Satináto, které je díky své speciální úpravě jednostranného plošného leptání, charakteristické svým efektním ledovým vzhledem a sníženou průhledností. „U skla Satináto si samozřejmě můžete pohrát s barevností a je oblíbené i proto, že dokáže nasát barvy z okolního prostředí, takže v konečném výsledku může i bílé sklo Satináto barevně ladit například s odstínem výmalby Vašich stěn,“ uvádí paní Jana Vitešníková a závěrem dodává: „Pouze u typu a barvy zvoleného skla naše fantazie vůbec končit nemusí. Své dokáže i sklo ornamentní či jinak moderně a vkusně dekorované, neboť pestré aktuální bytové trendy v nemalé míře doplňují originální a různorodá přání zákazníků.“

Bližší informace lze nalézt na stránkách www.vvsklo.cz.

Lomená stěna s jednokřídlými posuvnými dveřmi s nadsvětlíkem a bočníkem světlíkem.

Fixní stěna s jednokřídlými kyvnými dveřmi, sklo Satináto bronz.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]