Zpět

Hrubá stavba nového nákupního parku v Liberci byla dokončena

Nový nákupní park je situován v budoucí nejrozsáhlejší nákupní zóně v Libereckém kraji, nacházející se v severozápadní části města Liberec – Růžodolu. První fáze nákupního parku nabídne až 11.000 m2 obchodních ploch, ve druhé fázi to pak bude dalších 6.000 m2. Developerem projektu je společnost TK Development, investorem GE Real Estate a generálním dodavatelem liberecká společnost Regionální stavební. Celková výše investic do projektu po dokončení 2. fáze dosáhne cca 430 mil. Kč.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

První fáze projektu se zákazníkům otevře již na podzim

Za účasti náměstka primátora města Liberce, Iva Palouše, a zástupce generálního ředitele TK Development, Rostislava Nováka, se dne 27. února 2008 konala slavnostní akce u příležitosti dokončení hrubé stavby projektu.

„Velmi si ceníme toho, že můžeme náš další projekt realizovat právě v Liberci. S rozvojem tohoto města a celého regionu souvisí i realizace tohoto nákupního parku, který, jak věříme, přiláká po svém dokončení zákazníky z Liberce a širšího okolí“, uvedl Rostislav Novák.
 


Vizualizace nákupního parku v Liberci

Zákazníci se mohou těšit na otevření první fáze nákupního parku již na podzim tohoto roku. Se zahájením druhé fáze projektu se pak počítá buď na podzim tohoto, nebo na jaře příštího roku. V nákupním parku bude k dispozici 15 – 25 velkometrážních jednotek od 450 m2 do 3.000 m2. Nájemci budoucího nákupního parku se rekrutují z oblasti módních oděvů a doplňků, sportovních potřeb, elektroniky, nábytku a bytových doplňků, hraček, dětského zboží, chovatelských potřeb, květin a zahradních doplňků. Již nyní mají někteří nájemci v nákupním parku pronajaté obchodní prostory. Jde např. o Sportissimo, Jysk, Koberce Breno, Okay elektrospotřebiče, KIK textil, Lidovka, Hane interiér, Superpet a Zahradní centrum.

Nákupní park v Liberci se nachází v dopravně velmi dobře dostupné lokalitě, a to jak pro příjezd automobilem, tak i městskou hromadnou dopravou. Ve stávající zóně již otevřel svůj další hypermarket řetězec Globus s přilehlou nákupní galerií Géčko. Celá oblast se bude i nadále rozrůstat o další maloobchodní objekty, které tak společně vytvoří silnou komerční zónu. Spádová oblast představuje 80.000 obyvatel do 10 minut jízdy, 150.000 obyvatel do 20 minut jízdy a až 220.000 obyvatel do 30 minut jízdy. Zákazníkům nabídne nákupní park celkem 570 parkovacích míst.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]