Zpět

HOCHTIEF CZ zahajuje druhý ročník vlastního projektu Můj vysněný den

Akciová společnost HOCHTIEF CZ dnes zahajuje druhý ročník svého projektu pro dětské domovy a stacionáře s názvem Můj vysněný den.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika: ,
Autor: (red)

Dětské domovy a stacionáře z každého kraje budou osloveny s nabídkou, aby jejich svěřenci poslali vlastnoručně namalované a nakreslené obrázky na téma „Pohádkový dům“. Tím bude zahájen projekt s názvem Můj vysněný den. Projekt začíná dnes 3. dubna a skončí 18. června 2008. Po tomto datu vyhodnotí porota složená z osobností kulturního světa a zástupců společnosti zaslané obrázky a vybere nejlepší z nich. Porota vybere 15 dětí – autorů obrázků, které jako vítěznou cenu získají možnost strávit den podle svých představ. Program dne si děti vyberou podle nabízených okruhů, malé děti za přítomnosti dospělé osoby. Výlety se uskuteční v období prázdnin, aby děti nezameškaly školní výuku. Součástí ceny je i nákup vysněné věci v hodnotě pěti tisíc korun.

Dětské domovy a stacionáře - Hochtief - Můj vysněný den

Loňského ročníku se zúčastnily 102 dětské domovy a stacionáře, ze kterých přišlo celkem 786 obrázků. Děti posílaly výtvarná díla plná fantazie a emocí, která vyjadřovala jejich nejniternější přání a pocity.

„Mým vysněným domem je čertův mlýn, který mi splní každé přání.“ Lukáš S., 12 let

„Mým vysněným domem je místo na světě, které je nedobytné jako želví krunýř.“ Anna P., 14 let

„Chtěla bych dům jako létající postel, abych mohla pohodlně cestovat po světě.“ Veronika R., 16 let

„Tento obrázek jsem nakreslil, protože bych se chtěl stát skřítkem a bydlet v houbovém domečku.“ Marek H., 10 let

Také v letošním ročníku společnost očekává velký zájem dětí, které budou posílat své obrázky. „Projekt se snaží podporovat v dětech tvořivost. Nebráníme se jakékoli výtvarné technice a jakkoli ztvárněným myšlenkám a pocitům,“ říká o akci Můj vysněný den generální ředitel akciové společnosti HOCHTIEF CZ. „Sám jsem byl loni překvapený, jak velký zájem měly děti o kreslení obrázků. A jak velkou radost měli výherci, kteří měli možnost jet s námi a s představiteli kulturního světa na výlety, které si vybrali. Jsem přesvědčený o tom, že finance vynaložené tímto způsobem jsou dobrým činem.“

Dětské domovy a stacionáře - Hochtief - Můj vysněný den

[carousel-horizontal-posts-content-slider]