Zpět

Heřmanův Dvůr – romantické bydlení v Šáreckém údolí

Tam, kde Šárka milovala Ctirada, v jedné z nejromantičtějších krajin naší země, vzniká exkluzivní rezidenční komplex nadčasového designu a precizního řemeslného vypracování nazvaný Heřmanův Dvůr. Na místě původního historického statku vznikají luxusní rodinné domy a byty přirozeně zapadající do magického prostředí údolí Šáreckého potoka. Dá se říct, že tento projekt developerské společnosti MOD-INVEST je přímo stvořený pro bydlení rodin s dětmi a individualisty milující originalitu a historii.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Kolaudace Heřmanova Dvora se blíží a s ní i poslední a neopakovatelná příležitost koupě něčeho opravdu jedinečného. Na skok od rušného pražského centra nabízí toto mimořádné bydlení nejen výhledy do zeleně, ale i takovou vzácnost, jakou je v dnešní době ticho a klid. Generální ředitel společnosti MOD-INVEST Ondrej Sedláček o projektu říká: „Heřmanův Dvůr je jeden z najzajímavějších bytových projektů, na kterých jsme spolupracovali. Šárecké údolí je velmi pěkné území a způsob řešení projektu Heřmanova Dvora lokalitu dotváří a podtrhuje. Jsem přesvědčen, že o tento projekt bude velký zájem. Sám uvažuji o tom, že si jeden z bytů zakoupím.“

Heřmanův Dvůr – romantické bydlení v Šáreckém údolí
Vizualizace celkového pohledu na Heřmanův Dvůr

Soubor tří objektů s 11 obytnými jednotkami a 1 ateliérem vytváří nepravidelný trojúhelník, jehož středové nádvoří s kašnou působí na obyvatele příjemným privátním prostorem. Nacházejí se tu čtyři řadové domy se zahradou, tři byty se samostatným vchodem ze dvora a čtyři byty a jeden ateliér v bytovém domě. Dominantním architektonickým prvkem zůstává původní brána staré usedlosti ze 17. století a unikátní odborně restaurované sluneční hodiny. Celý areál je uzavřen, což zajišťuje budoucím rezidentům dostatečný klid, bezpečí a soukromí. V okrajových partiích jsou zřízena parkovací stání. Při vjezdu je také parkovací místo pro návštěvníky a pro invalidy. Na každou obytnou jednotku připadnou vždy dvě parkovací stání, kromě ateliéru, jehož součástí je jedno parkovací stání.
Také vnitřní vybavení elegantních třípodlažních domů, kde poslední patro tvoří velkolepě řešené podkroví, odpovídá nejvyšším nárokům člověka třetího tisíciletí, a přitom se navrací k tomu, co se v minulosti nejvíc osvědčilo, k hodnotným materiálům, řemeslné kvalitě a preciznímu vypracování. Osobitě řešená okna, mnohdy francouzského typu, a štukované stropy dávají pocit jedinečnosti a útulnosti. Vzdušnost a pocit svobodného pohybu navozují jak zajímavé průhledy a průniky mezi místnostmi, tak třeba prosklený vchod do zimní zahrady, případně do privátní tělocvičny. Naprosté soukromí zaručují zahradní terasy a balkóny. U některých domů je možné vyjít francouzským oknem rovnou na terasu a vhupnout do zářivě modrého bazénu. Jinde zase můžeme obdivovat vtipně řešené podkroví, třeba i s podkrovním balkonem oživeným květinami!
Zahrady a předzahrádky dávají možnost vlastnímu kreativnímu vyjádření v barevném souzvuku a na inspirativní procházku divokým krajem Ctirada a Šárky je to jen pár kroků – stejně jako na tenisové kurty. Za zády mít lesopark, jednoduchou cestu k letišti, a před sebou Prahu: pět kilometrů k zastávce metra, sto metrů k zastávce autobusu – co lepšího si lze přát?

Heřmanův Dvůr
Náměstí Heřmanova Dvoru

TYPY DOMŮ A BYTŮ
Objekt SO-1 tvoří 4 třípodlažní rodinné řadové domy (A, B, C a D) s posledním podlažím v podkroví, které se v základních dispozicích 5 + 1 vyznačují obdobným rozdělením obytných místností. Dva krajové domy disponují užitnou plochou 298,74 m2 a 271,44 m2, oba středové domy mají stejnou užitnou plochu 245,46 m2. Všechny domy mají předzahrádku ze strany přístupu do domu o ploše 28,57 m2 až 34,70 m2 a za domem zahradu o výměře 45,92 m2 až 173,27 m2.
V objektu SO-2 jsou navrženy tři bytové jednotky E, F a G se samostatným vchodem. Obdobně řešené byty E a F zaujímají na stejné ploše 173,48 m2 každý ve dvou podlažích vždy prostor jedné poloviny budovy. Prakticky se jedná o mezonety se samostatným vchodem, předzahrádkou a větší zahradou, které jsou svým pojetím srovnatelné s řadovými domy. Třetí z bytů je umístěn v podkroví nad oběma mezonety. Jedná se o loftový byt (225,74 m2), který je také přístupný samostatným vchodem se schodištěm až ke třetímu podlaží.
V objektu SO-3 jsou rozmístěny 4 byty (H, I, J, K) a jeden ateliér (50,57 m2) v přízemí domu. Bytové jednotky jsou řešeny na ploše (94,9 m2 až 164,13 m2) a všechny disponují terasami o výměře 23,80 m2 až 50,70 m2.

Heřmanův Dvůr – romantické bydlení v Šáreckém údolí
Viualizace možného vzhledu kuchyně s jídelnou

Heřmanův Dvůr – romantické bydlení v Šáreckém údolí
…a takhle by mohl vypadat Váš obývací pokoj

Heřmanův Dvůr – romantické bydlení v Šáreckém údolí
…nebo koupelna.

STANDARDNÍ VYBAVENÍ

Vnitřní povrchy místností v bytech:

 • Omítkové štukové, hladké, broušená sádra

Okna a balkónové dveře:

 • Dřevěná eurookna a balkónové dveře, barva platinum grey dle vzorníku RAL 7036, s izolačním dvojsklem 4/16/4; KW 1,1
 • Kování MACO Multi Trend 2000 – odolné proti vloupání

Vnitřní okenní parapety:

 • Dřevěné, masiv, barva platinum grey dle vzorníku RAL 7036

Vnější okenní parapety:

 • Měděné

Vnitřní dveře:

 • Dřevěné masiv, plné, GD Dorigo, Domus Porte modulari, Dego Collection, barva dub a ořech
 • Posuvné dveře, prosklené typ Eclisse, dřevěné masiv, barva dub a ořech
 • Kování – M&T

Vstupní dveře:

 • Dřevěné, masiv, provedení EURO, v barvě platinum grey RAL 7036
 • Zámek HOBES KE 114 Cerberius, nejvyšší úroveň bezpečnosti, ovládaný čipem

Podlahy vnitřní:

 • Obývací pokoj, pokoje chodby, schodiště – třívrstvá dřevěná podlaha Magnum Dub
 • Šatny – laminátová podlaha Eger Emotion

Podlahy venkovní:

 • balkóny – dlažba, mrazuvzdorná, Impronta ceramiche, série Indian Slate, barva Ardesia bianca
 • terasy – dlažba, mrazuvzdorná, Impronta ceramiche, série Indian Slate, barva Ardesia bianca

Dlažba a obklady:

 • Impronta Italgraniti – Samarcanda, River, Era
 • Iris – Textile, obklad: v barvě zelená, šedá, bílá, červená, tyrkysová, žlutá
 • Iris – Textile, dlažba: v barvě zelená, šedá, bílá, červená, tyrkysová, žlutá

Vytápění:

 • Plynové, kotel Vaillant VU 122/3-5 s ekvitermním regulátorem calorMATIC 400
 • Deskové radiátory Radik VK s termostatickými hlavicemi Danfoss RAE-K 5034
 • Koupelnové radiátory Koralux Rondo-M s termost. hlavicemi Danfoss RA 2980
 • Podlahové konvektory Minib COIL-P /80, materiál rolovací mříže dřevo:dub, hliníkový rám v barvě světlý bronz
 • Koupelny – elektrické podlahové vytápění, systém DEVI

Ohřev TUV:

 • Nepřímotopný zásobník Vaillant VIH R 120 litrů

Elektroinstalace – slaboproud:

 • Domácí videotelefon BTicino PIVOT, černobílý monitor, instalace na stěnu, s ovládáním zámku ve vstupních dveřích objektu
 • Rozvod STA, internetu a telefonu – bude ukončen zásuvkou v každé obytné místnosti
 • Systém Moeller X – Comfort
 • Bezpečnostní zabezpečení JA63 s komunikací po GSM, PIR snímače PARADOX, snímače tříštění skla GLASSTREK, venkovní zálohovaná siréna
 • Požární hlásiče prostorové optickokouřové v kuchyních a na každém patře nad schodištěm, tlačítkové u vstupních dveří do bytu

Vypínače, zásuvky a osvětlení:

 • Vypínače – systém Moeller X – Comfort – barva krémová
 • Zásuvky – systém Moeller X – Komfort – barva krémová
 • Osvětlovací tělesa nejsou předmětem standardního vybavení bytu

Klimatizace:

 • Ve všech místnostech příprava pro instalaci klimatizační jednotky Fujitsu

CENY DOMŮ A BYTŮ
Cena za metr čtvereční plochy bytu vč. DPH se v průměru pohybuje kolem 100.000 Kč/m2, v rozpětí +/- 5.000 Kč v závislosti na poloze bytů v objektech. Cena domů včetně pozemku začíná na 23,9 mil. Kč a končí na 29 mil. Kč. Cena bytů se pohybuje od 5 do 21,2 milionu Kč. V ceně je zahrnuta bytová jednotka, pozemek, sklep, předzahrádka, zahrádka nebo terasa a 2 povrchová parkovací stání, kromě ateliéru, jehož součástí je 1 povrchové parkovací stání.

PLATEBNÍ PODMÍNKY
První splátka, tzv. rezervační poplatek, ve výši 50.000,- Kč před podpisem smlouvy o budoucí kupní smlouvě (SBKS). 10 % z celkové kupní ceny (poníženo o rezervační poplatek) do 14 dnů ode dne podpisu SBKS o převodu vlastnictví jednotky. 45 % z celkové kupní ceny do 180 dnů ode dne podpisu SBKS. 25 % z celkové kupní ceny do 240 dnů ode dne podpisu SBKS. 20 % doplatek celkové kupní ceny nejpozději 3 pracovní dny před podpisem smlouvy o převodu vlastnictví jednotky.
Část kupní ceny lze financovat hypotečním úvěrem.

 

Investor: Heřmanův dvůr s. r. o.
Developer/Prodejce: MOD-INVEST s.r.o., www.modinvest.cz, www.hermanuvdvur.cz
Architekt: Ing. Arch. Andrea Stollárová
Generální projektant: Bohumil Maršík
Generální dodavatel stavby: Lesostavby Třeboň a.s.
Stavební dozor: Ing. Miloslav Lopušník

[carousel-horizontal-posts-content-slider]