Zpět

FINEP zahájil prodej prvního rezidenčního projektu Západního Města – Britské čtvrti

Společnost FINEP, jeden z největších developerů v České republice, zahájila prodej prvního rezidenčního projektu Západního Města – Britské čtvrti. Britská čtvrť představuje moderní rezidenční bydlení, ve kterém vznikne 298 atraktivních bytů nejrůznějších dispozic a velikostí, z nichž každý bude unikátem.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

„Britská čtvrť je prvním projektem, kterým zahajujeme výstavbu nové městské čtvrti Západní Město. Spojení unikátního architektonického řešení, včetně klidové zóny plné zeleně, stromů nebo dětského hřiště nabídne jejím obyvatelům ideální podmínky nejen pro samotné bydlení, ale také pro trávení volného času,“ uvedla Pavla Temrová, tisková mluvčí společnosti FINEP.
Projekt tvoří tři bytové domy, které nabídnou všechny kategorie bytů od malometrážních 1+kk o rozloze 31 m2, až po velkoryse řešené 4+kk o výměře 110 m2. Všechny byty budou mít terasu, balkon nebo předzahrádku. Ve vyšších patrech se budou nacházet luxusní byty s ustupujícími terasami o rozloze větší než 100 m2. Průměrná velikost balkonů a lodžií je cca 9 m2. Byty v Britské čtvrti se budou prodávat od 44.000 Kč/m2. Ve vybavení bytů je patrný výrazný posun k luxusnějšímu řešení se zaměřením na design, automatickou součástí všech domů budou tvořit rozvody pro kabelovou televizi a internet.
Architektonicky je projekt řešen s maximálním důrazem na soulad estetiky a funkčnosti reagující na moderní trendy bydlení. Barevně, hmotově i materiálově bohatě členěné fasády v sobě ukrývají pestrou skladbu bytů. Chodníky budou pokryty zámkovou dlažbou v teplých barevných odstínech. Architektura celé stavby dodržuje oblíbený trend kaskádovitě ustupujících vyšších pater, které svým obyvatelům umožní neopakovatelný komfort v podobě příjemného posezení s výhledem do okolní krajiny.

Dopravní dostupnost Britské čtvrti

  • Letiště Ruzyně  20 minut autobusem
  • Dejvické divadlo  10 minut autem
  • Golf v Motole  10 minut autem
  • Václavské náměstí  18 minut metrem
  • Divoká Šárka  18 minut autobusem

Základní fakta o projektu Západní Město
Západní Město je nová pražská městská čtvrť. Území na okraji pražských Stodůlek o rozloze 1,150.000 m2 bude disponovat nejen strategickým umístěním díky vlastní stanici metra, ale především kompletní občanskou vybaveností. Zahrnuje atraktivní rezidenční projekty, špičková administrativní centra, centrální náměstí, obchody, restaurace, školky, sportoviště, nové parky.
Tento projekt tak posouvá hranice city developmentu v České republice na úroveň výstavby nových městských částí světových metropolí, jako je La Défense v Paříži, Docklands v Londýně nebo hamburské Hafen City.

Vizualizace Britské čtvrti

FINEP - Praha - Zahradní město, Britská čtvrť

FINEP - Praha - Zahradní město, Britská čtvrť

FINEP - Praha - Zahradní město, Britská čtvrť

[carousel-horizontal-posts-content-slider]