Zpět

Finep: Současná bytová výstavba nabízí větší komfort a kvalitu než starší panelové domy

Nové byty, které v současné době nabízejí tuzemští developeři, nabízejí ve srovnání s dobou před rokem 1989 výrazně vyšší standardy vybavení a dodatečných služeb. Zásadní odlišností od doby před a po roce je 1989 je architektonická originalita, moderní design, barevnost, funkčnost, důraz na harmonické uspořádání a především velký výběr z různých druhů dispozic bytů, které si klient může sám určit. Běžná je dnes také například instalace čipů do domovních dveří nebo možnost pro majitele nové nemovitosti upravit si byt částečně podle svých potřeb a přání.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

„Většina výhod spojených se současným bydlením je dána přísnějšími normami a moderními použitými materiály. Dříve byl celkový výběr materiálů i technologií výrazně chudší. Vysoce konkurenční trh tlačí především na velké developery, aby své projekty neustále vylepšovali, a to včetně dalších dodatečných služeb a servisu,“ říká Pavla Temrová, tisková mluvčí společnosti Finep. V současných nových bytech jsou také jasně definované vztahy vlastníka bytu k domu v kupní smlouvě, ale i jasně daná pravidla úklidu společných prostor či údržby zeleně. Odpadají tak neshody vlastníků při řešení rekonstrukce bytového domu a tím i možné snižování hodnoty majetku,“ dodala Pavla Temrová.

Srovnání Západního Města a Jižního Města
Názorným příkladem rozdílu mezi současnou výstavbou a výstavbou před rokem 1989 je srovnání nové městské čtvrti Západní Město (výstavbu zahájila společnost Finep v letošním roce) a největšího sídliště v České republice Jižní Město (výstavba začala v roce 1973).

V Západním Městě nebudou jen rezidenční projekty a administrativní centra, ale také centrální náměstí, obchody, restaurace, kavárny, školky, sportoviště, nové parky nebo originální japonská zahrada – tedy mnoho míst pro odpočinek a relaxování. V Jižním Městě po mnoho let nic takového postaveno nebylo, v první fázi chyběly dokonce chodníky a nájezdové rampy pro kočárky – takový projekt by dnes nebylo možné realizovat.

Dnešní byty mají navíc lepší tepelně izolační parametry, bezpečnější protipožární řešení nebo zdravější mikroklima dané použitím moderních certifikovaných a zdravotně nezávadných materiálů. Mezi další významné výhody nových bytových domů patří použité vnitřní technologie jako elektroinstalace či topení s delší životností a bezpečnější řešení společných prostor s použitím čipových karet opravňujících ke vstupu do objektu.
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]