Zpět

Finep podepsal smlouvu s UniCredit Bank Czech Republic na financování svého projektu Západní Město

Developerská skupina Finep uzavřela smlouvu s UniCredit Bank Czech Republic na financování svého unikátního projektu Západní Město. Finep získal přibližně 87 miliónů eur, tzn. cca 2,1 mld. Kč na zahájení výstavby prvního administrativního komplexu v rámci projektu City West.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

„Jednání o zajištění financování tak rozsáhlého projektu jsou samozřejmě složitá, jsem proto potěšen, že dnes můžeme oznámit zcela konkrétní výsledek našeho úsilí v posledních měsících. Západní Město je kvalitní projekt a má důvěru financujících bank, uzavřená smlouva je toho důkazem,“ řekl Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti Finep Holding, SE.

„Financování projektu Západní Město je pro banku zajímavou příležitostí. Dosavadní zkušenosti developera a záměr projektu nás přesvědčily, abychom se stali financujícím partnerem projektu,“ uvedl Tomáš Pavlík, tiskový mluvčí UniCredit Bank Czech Republic.

Výstavbu projektu Západní Město zahájila společnost Finep v letošním roce. Nová samostatná městská čtvrť nabídne atraktivní rezidenční projekty, špičková administrativní centra, centrální náměstí, obchody, restaurace, školky, sportoviště a nové parky. Území na okraji pražských Stodůlek bude disponovat nejen strategickým umístěním díky vlastního vstupu do metra, ale především komplexní občanskou vybaveností. V tuto chvíli je také znám hlavní nájemce administrativní části Západního Města, kterou se stala společnost Siemens. Tím došlo k uzavření jedné z nejvýznamnějších transakcí za posledních 10 let.

Budova Siemens – Západní Město

Pohled shora

Centrální náměstí

Japonská zahrada – pohled od administrativní části

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]