Zpět

Finep: Komerční banka bude financovat unikátní projekt Západní Město

Developerská skupina Finep uzavřela v pořadí již druhou smlouvu na financování výstavby unikátního projektu Západní Město. První rezidenční část projektu – tzv. Britskou čtvrť bude financovat Komerční banka, která poskytla úvěr ve výši 677 milionů Kč.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

„Dnešním podpisem smlouvy s Komerční bankou jsme vedle kancelářských budov pokryli i financování první bytové čtvrti v tomto projektu. Zahájení výstavby Západního Města tak má všechny potřebné úvěry zajištěny,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel Finep Holding, SE.

„Jsme rádi, že můžeme být partnery tohoto významného projektu,“ uvedla Monika Klucová, tisková mluvčí Komerční banky. „Exkluzivně pro zájemce o tyto nové byty jsme připravili velmi zajímavý hypoteční balíček, který zahrnuje poplatkové i úrokové zvýhodnění.“

Britská čtvrť představuje spojení unikátního architektonického řešení, včetně klidové zóny plné zeleně, stromů a krásného dětského hřiště kruhového tvaru. Projekt tvoří tři bytové domy, které nabídnou všechny kategorie bytů od malometrážních 1+kk o rozloze 31 m2, až po velkoryse řešené 4+kk o výměře 110 m2. Všechny byty budou mít terasu, balkon nebo předzahrádku. Ve vyšších patrech se budou nacházet luxusní byty s ustupujícími terasami o rozloze větší než 100 m2. Průměrná velikost balkonů a lodžií je cca 9 m2. Byty v Britské čtvrti se prodávají od 44 000 Kč/m2. Ve vybavení bytů je patrný výrazný posun k luxusnějšímu vybavení se zaměřením na design, automatickou součástí všech domů budou tvořit rozvody pro kabelovou televizi a internet.

Výstavbu projektu Západní Město zahájila společnost Finep na jaře letošního roku. Nová samostatná městská čtvrť nabídne atraktivní rezidenční projekty, špičková administrativní centra, centrální náměstí, obchody, restaurace, školky, sportoviště a nové parky. Území na okraji pražských Stodůlek bude disponovat nejen strategickým umístěním díky vlastnímu vstupu do metra, ale především komplexní občanskou vybaveností. Hlavním nájemcem administrativní části City West, jejíž stavba je v plném proudu, je společnost Siemens. Tím došlo k uzavření jedné z nejvýznamnějších transakcí za posledních 10 let.

Na výstavbu administrativního komplexu v rámci projektu City West poskytne financování ve výši přibližně 2,1 mld. Kč UniCredit Bank Czech Republic.
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]