Zpět

Čtyři hotelové hvězdičky zazáří v Radlicích

Nový čtyřhvězdičkový hotel, který začal v těchto dnech vyrůstat v Radlické ulici v Praze 5 – Smíchově v proluce vedle Bieblovy ulice na úpatí kopce Mrázovka přispěje k oživení této lokality, jež se postupně mění v atraktivní pražskou čtvrť. Sedmiposchoďový hotel postavený v moderním stylu bude mít kapacitu 134 pokojů a jeho součástí budou i podzemní garáže a restaurace. Stavbu v ceně bezmála 300 milionů korun vybuduje společnost Skanska CZ od ledna 2008 do května roku 2009. Investorem je společnost APARTS.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Hotel bude pozoruhodný zejména originální architekturou. Návrh, jehož autorem je společnost L.Z. – Atelier, využívá některé netradiční materiály, mezi kterými hrají prim zejména hliník a sklo. Na ploché střeše budovy se ve finále objeví extenzivní zeleň a vnitřní trakt objektu bude mít zateplenou fasádu.

„Vnější fasáda bude obložena bondovými kazetami a barevnými skly a interiér bude kombinovat různé moderní, lehce působící architektonické prvky s pohledovými betonovými konstrukcemi. Ty budou součástí železobetonového skeletu, který vytvoří páteř budovy,“ říká projektový manažer Miloš Dubský ze společnosti Skanska CZ.


Hotel Radlická

V současné době vzniká na místě stavby 7 m hluboká základová jáma, ze které začne od května letošního roku vyrůstat železobetonový skelet. Do konce letošního roku by pak měla být hotova hrubá stavba objektu, jeho celkové dokončení je plánováno na květen roku 2009.

„Již samotná příprava jámy je velice náročná. Po jejím obvodu stojí další činžovní domy, jejichž obyvatelé se samozřejmě nemohli po dobu stavby vystěhovat. Domy se tedy musely ještě před hloubením jámy podchytit tryskovou injektáží a jejich podzákladí ochránit kotvenou záporovou stěnou. To se podařilo na výbornou a lidé tak v budovách mohou bydlet po celou dobu výstavby hotelu,“ popisuje zahájení projektu stavbyvedoucí Jiří Fix ze společnosti Skanska CZ.

Základní údaje:

  • Název: Hotel Radlická
  • Lokalita: Praha – Smíchov, ul. Radlická
  • Investor: APARTS
  • Zhotovitel: Skanska CZ
  • Projektant: L.Z. – Atelier
  • Doba výstavby: leden 2008 – květen 2009
  • Cena: 277.998.051,- Kč bez DPH
[carousel-horizontal-posts-content-slider]