Zpět

Bezpečnostní fólie

Řada z nás už jistě zažila pocit, kdy po návratu z chaty, dovolené či práce našli svůj byt vykradený. Zloději při svém řádění nadělají velký nepořádek, ukradnou cennosti a zničí nebo odcizí předměty, které pro nás mají nevyčíslitelnou hodnotu a jsou nenahraditelné. Mezi takové předměty mohou patřit rodinné fotografie, hodiny po dědečkovi, trofeje, které jsme v mládí vyhráli na sportovních akciích.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Velká část zlodějů využívá k proniknutí do objektu skleněné výplně oken. Vzhledem ke špatným vlastnostem skla (především křehkost) není příliš velký problém okno rozbít a relativně snadno se dostat do objektu. Toto riziko vzniká především v přízemí a prvních patrech objektů (bytů, domů, kanceláří, obchodů, škol atd.) a dále u objektů, kde není velký problém dostat se i do vyšších pater. Výjimkou nejsou ani vykradené byty v posledních a předposledních patrech, kde zloději v těchto případech využívají přístupu ze střechy.
Pro eliminování rizika vykradení bytu díky rozbití skleněných částí oken slouží bezpečnostní okenní fólie. Tyto fólie se mohou instalovat na libovolná okna či dveře. Instalují se vždy z vnitřní strany a jsou úplně čiré, tedy na sklech neviditelné, čímž potencionálního zloděje nelákají, ale naopak překvapí.
Okno po napadení zlodějem sice praskne, ale fólie jej udrží kompaktní a zpevněné pro účinnou eliminaci dalších úderů. Pachatelovi by trvalo proniknutí do objektu až příliš dlouho, a navíc při značném hluku většinou z místa činu prchá.
Bezpečnostní fólie nás dokáží ochránit kromě přímého napadení také před předměty úmyslně nebo náhodně vhozenými do našeho skla. Mezi tyto předměty mohou patřit kameny, dlažební kostky, ale také třeba zápalné láhve nebo výbušné systémy. Bezpečnostní fólie rovněž eliminují účinky tlakové vlny v případě jakékoliv exploze, což v dnešním světě může být zásadní výhodou.
Jednou z nejdůležitějších funkcí bezpečnostních fólií je funkce ochranná. Tuto funkci oceníme zejména v domácnosti. Často se stává, že Vaše hrající si děti rozbijí při hře, ať už přímo vlastním tělem nebo nepřímo nějakým předmětem, okno či skleněnou výplň dveří. S použitím bezpečnostní fólie se sice sklo také může rozbít, ale fólie zajistí to, že střepy zůstanou přilepeny na fólii, čímž se riziko pořezání zásadně snižuje.
Některé pojišťovny požadují zabezpečení oken, které jsou umístěny do 5m nad povrchem země, aby byly vybaveny buď mřížemi anebo bezpečnostními fóliemi. Bezpečnostní fólie mají zásadní výhodu oproti mřížím v tom, že se snadno instalují a nehyzdí objekty. Pro tyto případy je nutné, aby bezpečnostní fólie splnila zkoušku odolnosti proti proražení dle Evropské normy DIN EN 356E. U kvalitních značkových fólií je tato zkouška samozřejmostí.

Více informací naleznete na www.profolie.cz.  
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]