Zpět

Betonové schodiště nám neušetří komplikace ani peníze

Betonové, a nebo montované schodiště? Otázka, před kterou stojí každý, kdo si tento prvek do svého interiéru pořizuje. I přes nesporné výhody maximální variability montovaných schodišť, jsou často volena betonová schodiště. Jaká toto rozhodnutí přináší možná úskalí vám nyní nabízíme.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Problémy s betonovým schodištěm velice často začínají již v prvotních fázích stavebních úprav. Ačkoliv jde o interiérový prvek, který vám bude dlouhodobě plnit důležitou spojovací funkci mezi jednotlivými patry vašeho domova, v okamžiku, než jej vy sami začnete užívat, má prakticky leccos za sebou. A nutno poznamenat, že jde o nezanedbatelnou historii.

Stavební firma, která realizuje vaše betonové schodiště, jej během svých stavebních prací nepochybně využije jako skvělého pomocníka k usnadnění průchodu mezi jednotlivými patry a bude hojně sloužit potřebám řemeslníků. Než tedy stihnou betonové schody zaschnout a zpevní se zalitý beton, trpí už ve fázi hrubé stavby poměrně značnou zátěží, kdy dochází k jejich opotřebí. Takto poškozený povrch rozhodně nepomůže následnému obkládání, které probíhá až při dokončovacích parcích. Není třeba vysvětlovat, že na nerovném povrchu vše hůře těsní a za čas může dojít k deformaci povrchového dekorativního materiálu. V takovém případě vám nezbude jiná volba, než přistoupit k opravě, kterou pocítí i vaše peněženka.

Zde platí jasná rada – to jakým způsobem si řemeslníci zajistí vstupy do jednotlivých částí stavby, není starostí ležící na vašich bedrech, ale jde čistě o záležitost stavební firmy. Není proto důvod, abyste schodiště stavěli hned v začátku. Nenechte se zmást případným naléháním vybudovat nové schodiště co nejdříve!

Na českém trhu existují alternativní řešení interiérových schodišť, která svými nespornými klady i kvalitou výrazně převyšují těžké, neprodyšné a designově ne vždy vydařené betonové schody. „V naší nabídce si mohou zákazníci vybírat z několika druhů interiérových schodišť, která dokonale splynou s celkovým estetickým výrazem interiéru. Velmi oblíbená jsou například schodiště segmentová či bočnicová, jež nabízíme ve velmi zajímavých a originálních provedeních,“ uvádí paní Pavla Vozárová, marketingová vedoucí společnosti J.A.P., českého výrobce interiérových a exteriérových schodišť.

Potěšující zprávou je jistě i to, že dodavatelé zakázkových interiérových schodišť provádí montáž až v úplném závěru stavebních prací. Rozhodně nemusíte schodiště zabudovat hned při stavebních pracích, a proto dostáváte více času na promyšlení, jaké schodiště zvolit. „Zákazníci, kteří si schodiště vybírají až ve chvíli, kdy znají celkový vzhled svého domova, si mohou v klidu zvolit jeho styl a svůj interiér doladit skutečně do ideálního vzhledu.,“ doplňuje závěrem Pavla Vozárová.

J.A.P. interiérové schodiště - montované

J.A.P. interiérové schodiště - montované

J.A.P. interiérové schodiště - montované

J.A.P. interiérové schodiště - montované schodiště

J.A.P. interiérové schodiště - obklad betonového schodiště

J.A.P. interiérové schodiště - obklad betonového schodiště

[carousel-horizontal-posts-content-slider]