Zpět

AVALON Business Center získal cenu Stavba roku a zahájil proměnu centra Plzně

Za architektonicky vydařený první krok k proměně severozápadní části centra Plzně označila kancelářský areál AVALON Business Center porota soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2007. V kategorii Rekonstrukce budov získal AVALON, respektive architekti ze studia Arch.Design a developerská společnost Acred, hlavní cenu. Stalo se tak v době, kdy jsou velmi aktuální témata revitalizace měst, regenerace brownfieldů a konverze průmyslových objektů. Právě AVALON vznikl částečnou přestavbou bloku tiskařských závodů Typos v Plzni.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika: ,
Autor: (red)

„Těší nás, že ocenění našeho úsilí přichází ve dnech, kdy probíhá odborná konference Regenerace měst. Z toho je patrné, že AVALON reflektuje dění v této oblasti,“ říká Petra Caineová, manažerka Acred. „Společně s architekty jsme se snažili vtisknout této části centra Plzně nový impuls, který by zahájil její proměnu. Nejen navenek, ale také ve vnímání obyvatel a návštěvníků Plzně.“ AVALON, který byl loni otevřen mezi ulicemi Husova a Poděbradova má kapacitu 10.500 m2 kanceláří a 4.500 m2 prostor pro obchody, restaurace, fitness a další aktivity. V objektu sídlí společnosti jako ABB, AWD, HAY Management, Provident, Skřivánek, Nejvyšší kontrolní úřad a další významní nájemci se chystají do AVALONU v průběhu jara a léta. Realitními agenty jsou DTZ a MIPA.

Kancelářský areál AVALON Business Center Plzeň

Díky návrhu architektů Jaroslava Dokoupila a Petra Hovořáka vzniklo mezi pětipatrovými kancelářskými objekty nádvoří se zelení, odpočinkové plochy či prostor pro venkovní sezení v restauraci. Nájemci i návštěvníci AVALONU si pochvalují jak příjemné zázemí, tak světlé a prostorné, kanceláře s flexibilním uspořádáním.

Kancelářský areál AVALON Business Center Plzeň

Za pozornost stojí zejména prostory nejvyššího podlaží s terasami. Ty ocenila i porota soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2007. „Mimochodem jsou z nich zajímavé výhledy a jejich velkorysé ozelenění patří k chvályhodným počinům investora,“ uvedla předsedkyně poroty ing. arch. Anna Hostičková. „…Avalon se stane živým čtvrťovým centrem a naplní své poslání, předurčené mu jménem – podle keltské mytologie jde totiž mimo jiné o přístav duší.“

[carousel-horizontal-posts-content-slider]