Zpět

Administrativní budova Vyšehrad Victoria roste rychlým tempem

Skanska Property, developer architektonicky neotřelé kancelářské budovy Vyšehrad Victoria, postupuje v její výstavbě velmi rychle vpřed. Již nyní se zřetelně rýsují obrysy budovy a nejvyšší patra s terasami, poskytující nádherné výhledy na Vyšehrad, Hradčany a do Nuselského údolí.
 

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

V současné době je již hotov monolitický skelet celé budovy, na němž je patrný obrys rozdělující se na dominantní věž a zbylou část budovy. Zřetelně se také rýsuje obloukový tvar budovy a ustupující patra s venkovními terasami. Průběžně probíhají vyzdívky jednotlivých pater. V podzemních patrech jsou hotové části povrchů, omítky a úprava milánských stěn. Osazuje se fasáda, instalováno již bylo i několik oken. Zatímco přípojky vody a kanalizace jsou hotové, práce na rozvodech sprinklerů, vzduchotechniky a elektrorozvodech jsou v plném proudu.

V prvních měsících nového roku budou pokračovat vyzdívky v jednotlivých patrech a konečné úpravy povrchů, jakož i práce na veškerých rozvodech. Dále se bude pracovat na uzavření fasády proti srážkám. Dokončení hrubé stavby je plánováno na duben roku 2008. Rikard Henriksson, ředitel Skanska Property, k postupu výstavby uvedl: „Jsme velmi rádi, že výstavba pokračuje úspěšně v souladu se stanoveným časovým harmonogramem. Dokončení projektu plánujeme již na léto příštího roku, kdy se sem také začnou stěhovat první nájemci. Ti v administrativní budově Vyšehrad Victoria naleznou nejen moderní a komfortní kanceláře na exkluzivním místě, ale i krásné výhledy na panorama Prahy.“

Kancelářská budova Vyšehrad Victoria se nachází na kopci naproti Vyšehradu v těsné blízkosti hotelu Corinthia a Kongresového centra Praha. Má zajímavou architekturu, která upoutá na první pohled. Disponuje výbornou dopravní dostupností. Sedmipatrová budova nabídne 4.756 m2 kvalitních flexibilních kancelářských prostor, 346 m2 společných prostor a 48 parkovacích stání. Nejmenším z celkem 7 pater je nejvyšší patro s terasou, které má rozlohu 260 m2. Největší patro v budově disponuje rozlohou téměř 890 m2. Patra mohou být rozdělena na samostatné jednotky s vlastním vstupem a sociálním zázemím. V podzemních patrech se kromě parkovacích stání nachází také několik skladových jednotek. Architektura je dílem architektonického studia Aulík Fišer architekti. Generálním dodavatelem je společnost HEBERGER CZ. O pronájem budovy se starají ve spolupráci s leasingovým oddělením developera také společnosti Knight Frank a DTZ Zadelhoff Tie Leung. Celkové investiční náklady dosáhnou 360 mil. Kč.

Skanska Property Czech Republic je součástí švédské mezinárodní skupiny Skanska. Na českém trhu je aktivní od roku 1997 a zrealizovala zde již několik úspěšných projektů – administrativní komplex Bredovský dvůr a Budějovická alej, retail parky v Čestlicích a na Černém Mostě. Vedle zmíněné budovy Vyšehrad Victoria se v současné době věnuje dalším 2 projektům: administrativní budova Nordica Ostrava v centru Ostravy a logistický park R6 v Jenči u Prahy.

 

 


 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]