Zpět

Žáci ve Vraném nad Vltavou se budou učit v nové budově

S letošním posledním zvoněním se žáci základní školy ve Vraném rozloučili se starou budovou a v září se začnou učit v nové, moderně vybavené škole. Tam na ně budou čekat mimo jiné kvalitní počítačové učebny. Stavbu v ceně 50 milionů korun vybudovala společnost Skanska od července 2006 do konce června letošního roku. Investorem je obec Vrané nad Vltavou.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

„Nejprve bylo potřeba vyřešit technický problém založení stavby ve svažitém terénu. Jinak je ale stavba takřka učebnicový příklad pro začínající mladé stavbaře na průmyslové škole. Vyskytují se zde totiž snad všechny vzorové konstrukce,“ říká stavbyvedoucí ze společnosti Skanska Martin Blažek.

Během necelého roku vyrostla vedle původní školy nová budova. Žáci II.stupně zde najdou vedle moderní počítačové učebny také podkrovní atelier výtvarné výchovy a speciální učebnu chemie a fyziky. Budova důsledně respektuje požadavky na akustiku a je velice zajímavě barevně řešená.

Výstavba školy je první etapou rozsáhlejšího projektu. V blízké budoucnosti se i žáci I. stupně a učitelé dočkají rekonstrukce původní školní budovy, nové jídelny, hřiště a výhledově zde vznikne i nová tělocvična.

Základní údaje
Název: Stavba budovy základní školy
Lokalita: Vrané nad Vltavou, okres Praha Západ
Investor: Obec Vrané nad Vltavou
Zhotovitel: Skanska CZ, Divize Technologie
Vedoucí projektu: Rafael Moreno
Doba rekonstrukce: červenec 2006 – červen 2007
Cena včetně souvisejících objektů: 50 mil. korun

Zdroj: TZ Skanska CZ

[carousel-horizontal-posts-content-slider]