Zpět

Ve Slezské Ostravě roste bytový komplex Atrium, takový malý ostravský „Barrandov“

Ve Slezské Ostravě, kousek nad fotbalovým stadionem Bazaly, v místech s bohatou historií, kde stával původně od roku 1906 ostravský Učitelský ústav a posléze budova Hornicko-geologické fakulty Vysoké školy báňské, vyrůstá v těchto dnech jeden z nejmodernějších bytových komplexů v moravskoslezské metropoli.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

Zhruba v polovině roku 2008 se sem začnou stěhovat první nájemníci. Na Ostravu jde o vyjímečný dům se 123 bytovými jednotkami různých rozměrů a zajímavých dispozic. Developerská společnost Byty Slezská, která s nápadem postavit v této části města bytový komplex, nazvaný Atrium Slezská, přišla, se obrátila s žádostí o zpracování projektu na brněnské architekty z kanceláře Adam architects, kteří navrhli vskutku pěknou stavbu. „Ta do stráně nad stadionem Bazaly opravdu zapadá a bude po dokončení jedním z architektonických skvostů Ostravy,“ uvedl při pokládání základního kamene starosta městského obvodu Slezská Ostrava Antonín Maštalíř. Robert Švec z realitní kanceláře Trimex Reality prozadil, že dnes už je většina bytů prodána. Noví vlastníci se nastěhují do rozmanitých bytů, od 1 + kk do 4 + 1, i větších bytů a apartmánů. V cenových relacích od jednoho po třeba sedm milionů korun. Právě o ty největší a nejdražší byl největší zájem. Samozřejmostí je u každého bytu balkon či terasa, místo k parkování v garážích nebo na parkovišti.
Dodavatelem stavby je ostravská firma VOKD, její zástupci se nechali slyšet, že to rozhodně není poslední architektonické dílo, jež v Ostravě stavějí. V obvodu Slezské Ostravy přibývá ročně až tisíc nových obyvatel, proto se dalších 130 nových bytů bude stavět i v Heřmanicích.
Autor projektu za zhruba 300 milionů korun, brněnský architekt Jiří Adam, se před zahájením stavby přijel na místo do Ostravy podívat a připustil, že kdysi černé město po letech nepoznal. Změnilo se rozhodně k lepšímu a lidé, co budou už příští rok v Atriu Slezská bydlet, snad budou také spokojeni. Moderní, prosklená stavba bude tvořit nové panorama Ostravy viditelné zdaleka.
Objekt Atria Slezská má železobetonové základy – desku nad drenážní vrstvou. Na tu navazuje železobetonový monolitický nosný skelet, vyzdívaný keramickým zdivem. Stropy jsou monolitické, železobetonové, vnitřní příčky keramické. Omítky budou štukové, případně sádrokartonové, malba bílá, disperzní. Podlahy v garážích a společných prostorách budou ze zámkové dlažby, část z cementového potěru. Okna pak plastová, opatřená izolačním sklem U = 1,1W/m2K. Střecha bude kryta hydroizolační fólií, fasáda kontaktním zateplovacím systémem. Rozvody vody a topení povedou v plastových trubkách, elektřina a kabely v mědi.

Vlastníci bytových jednotek budou mít dále k dispozici obytné zahradní atrium se zahradními úpravami, vybavené odpočinkovou zónou s vodotryskem, lavičkami a prostorem pro maminky s malými dětmi i pro děti ve školním věku. To ovšem bude veřejnosti nepřístupné, má sloužit jen samotným obyvatelům komplexu.

Pracovníci dodavatelské firmy VOKD pokračují i v těchto dnech ve výstavbě, Atrium jim roste doslova pod rukama…

[carousel-horizontal-posts-content-slider]