Zpět

V zimě hřeje, v létě chladí!

Přemýšlíte o rekonstrukci či výstavbě domu nebo podkroví? Chcete mít kvalitní zateplení s dlouhou životností? Vyzkoušejte nově upravenou membránu Tyvek! Speciálně metalizovaná membrána Tyvek, kterou vyvinula společnost DuPont, vám v zimě pomůže udržet teplo uvnitř a v létě dokáže chránit interiér proti přehřívání. Díky vysoké odolnosti a dlouhé životnosti této membrány bude váš dům kvalitně tepelně izolovaný po dlouhá léta!

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

Zateplení domů se tradičně provádí za účelem snížení nároků na vytápění v zimním období. V dnešní době však řešíme také opačný problém – v letních měsících se musíme bránit proti vysokým teplotám v interiéru. To je patrné například u panelových domů a v dnes stále atraktivnějších podkrovních bytech. Membrány Tyvek jsou výjimečné vysokou paropropustností, a zároveň zachováním vodotěsnosti a větrotěsnosti. Tyto vlastnosti mají zásadní vliv na mikroklima interiéru, kdy v zimě snižují tepelné ztráty a v létě odrážejí sálavé teplo. Zároveň podporují životnost nejen samotné fólie Tyvek, ale i celé stavby, která tak může „dýchat“.
„Výhoda DuPont™ Climate Systems, kompletního systému membrán Tyvek, pro zateplení domů či obytných podkroví, spočívá zejména v jeho schopnosti udržení kvalitního mikroklimatu interiérového prostředí, prodloužení životnosti konstrukcí a izolací a snížení tepelných ztát a zisků,“ říká Karel Šuhajda, expert z Ústavu pozemního stavitelství VUT v Brně. „Při vhodné aplikaci mohou uživatelé uspořit až 15% nákladů na vytápění,“ doplňuje Šuhajda.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]