Zpět

V Olomouci vyroste kongresové centrum pro 2.200 lidí

Olomoucký hotel Sigma projde v následujícím roce významnou rekonstrukcí a rebrandingem. Provozovatel, společnost CPI Hotels, plánuje kompletní přestavbu na moderní kongresové centrum, které se stane součástí multifunkčního administrativního komplexu. Vznikne tak nový Clarion Hotel Sigma, který má ambice stát se ústředním kongresovým střediskem regionu.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

Společnost CPI Hotels pořídila hotel Sigma do svého portfolia počátkem března tohoto roku. Výhodná poloha hotelu a dobré dopravní spojení předurčilo hotel k plánovanému využití. „Současný počet pokojů se zvýší na 120, včetně pokojů pro handicapované, rozšíří se také kapacita konferenčních míst, a to až na celkový počet 2.200, což dělá z hotelu největší kongresové centrum regionu,“ řekl k rozšiřování hotelu výkonný ředitel CPI Hotels Jan Kratina. Čtyřhvězdičkový hotel bude disponovat osmi salónky a sály, ten největší pojme až 1.500 delegátů. Konferenční prostory budou mít flexibilní charakter, který lze přizpůsobit potřebám a velikosti meetingů. Nejmodernější audiovizuální technika, WiFi připojení a další specializované vybavení umožní pořádání konferencí, seminářů, školení, ale také výstav a firemních prezentací různé velikosti.
„V oblasti Olomoucka prostory podobného charakteru zatím chybí. Chceme nabídnout domácím, ale také zahraničním klientům kvalitní a profesionální zázemí, kde by probíhala obchodní a odborná setkání, a to na přirozené křižovatce cest z Polska, Slovenska a České republiky,“ doplnil Kratina. To je také důvod, proč si pro novou tvář hotelu zvolil provozovatel značku Clarion, která reprezentuje vysoký standard a kvalitu po celém světě.
Rekonstrukce hotelu bude zahájena na konci tohoto roku a dokončení se plánuje na konec roku následujícího. Nový Clarion Hotel Sigma se však stane součástí mnohem většího komplexu. Významný český developer a vlastník objektu, skupina CPI Group, hodlá na pozemku okolo nového Clarion Hotelu Sigma realizovat koncept administrativního objektu s hotelem vyšší kategorie. Developer komplexu tak chce, podle slov projektového manažera Pavla Semráda, vyjít vstříc místní poptávce. Kancelářské prostory by měl doplnit také menší počet obchodů a služeb a samozřejmě parkovací plocha. CPI Group hodlá navázat na projekty podobného charakteru, které právě realizuje např. v Ústí nad Labem nebo během několika měsíců také v Praze. Počátkem roku 2008 se plánuje počátek výstavby administrativní části a její dokončení je plánováno o osmnáct měsíců později. Předpokládaná investice do celého projektu včetně rekonstrukce je 450 milionů korun.

Zdroj: TZ