Zpět

V obytném souboru Borová Lada již rostou první nízkoenergetické domy

Projekt obytného souboru Borová Lada pro rekreační i trvalé bydlení, který ve stejnojmenné šumavské obci staví společnost MEI Moravia, je nyní opět blíže k realizaci. Jsou hotovy základové desky pro fázi 1A a 1B, veškeré sítě (kanalizace, vodovod, elektro) i obslužné komunikace včetně osvětlení. U dvou samostatných rodinných domů a jednoho apartmánového domu se třemi bytovými jednotkami byla již dokončena hrubá stavba včetně oken, dveří a měděného oplechování.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

Probíhá dokončení instalace vnitřních rozvodů (vody, kanalizace a elektřiny) a brzy bude zahájena pokládka dřevěnými šindeli, tvořícími poslední vrstvu střešního pláště. Bude také zahájena úprava terénu kolem stavěných domů a výstavba zpevněných příjezdových komunikací k nim.
„Očekáváme, že domy, které jsou nyní ve fázi hrubé stavby, budou kompletně hotovy již do konce letošního roku, takže v lednu 2008 bude následovat kolaudace. První majitelé nových domů a apartmánů si tak v krásné šumavské přírodě budou moci užívat už nynější zimní sezónu,“ říká Patrik Legut, projektový manažer společnosti MEI Moravia. Výstavba dalšího apartmánového domu se plánuje ještě před koncem tohoto roku a v případě příznivého počasí se v březnu příštího roku zahájí stavba dalších dvou samostatných rodinných domů a dvou apartmánových trojdomů. Dokončení celého projektu, zahrnujícího 38 domů (11 samostatných rodinných domů a 27 apartmánových trojdomů), je plánováno na rok 2009.
Financování projektu Borová Lada bude zajišťovat Československá obchodní banka (ČSOB). Peněžní prostředky hrazené v průběhu výstavby kupujícími jsou skládány na zvláštní vázaný účet a teprve po dokončení příslušného domu nebo apartmánu a po převedení vlastnických práv k nemovitosti na budoucího majitele jsou bankou převedeny na účet developera. Ředitelka klatovské pobočky ČSOB Pavla Macánová k financování dodala: „Naše banka zájemcům o koupi domů v projektu Borová Lada nabízí zvýhodněné hypoteční úvěry. Zvýhodnění znamená nižší úrokovou sazbu a 50% slevu z poplatku za zpracování hypotéky. Zájemce o hypotéku navíc neplatí poplatek za odhad a v neposlední řadě nemusí zajišťovat žádné podklady týkající se kupované nemovitosti.“

[carousel-horizontal-posts-content-slider]