Zpět

V Havířově stavíme další domov pro seniory

Mezi ulicí Jaroslava Seiferta a parkem Stromovka vyrůstá nový Domov důchodců v Havířově, jehož výstavba byla 11. května oficiálně zahájena poklepem základního kamene.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

Slavnostního aktu se zhostili zástupci investora a dodavatele – primátor Statutárního města Havířova František Chobot a ředitel pro stavební činnost společnosti Tchas Jaroslav Paclt. Novostavba v hodnotě přibližně 220 milionů korun začne nejstarší generaci sloužit v říjnu 2008.
Domov důchodců v Havířově poskytne ubytování zejména místním seniorům. Objekt tvoří tři křídla A, B a C, propojená centrální halou s komunikační funkcí. Jsou v ní situovány tři výtahy, centrální schodiště a sociální zařízení. Budova o čtyřech nadzemních a jednom podzemním podlaží bude disponovat provozní technologií, vyhovující požadavkům na kvalitní život seniorů s rozdílnými stupni pohyblivosti a mentálního stavu.
Celková navržená ubytovací kapacita činí 86 lůžek v 60 jednolůžkových a 13 dvoulůžkových pokojích, z toho je 14 lůžek pro imobilní obyvatele. „Stavba patří k největším investičním celkům, které v posledních letech realizujeme,“ zdůraznil význam nového zařízení pro rozvoj města havířovský primátor František Chobot. „Doufám, že všichni senioři, kteří zde najdou místo k dalšímu životu, budou spokojeni. Nový Domov důchodců splní veškerá kritéria moderní doby. Nabídne mimo jiné kompletní lékařskou péči a rehabilitační střediska – zkrátka takový servis, jaký si naši občané zaslouží,“ uvedl první muž města a popřál dodavatelům stavby, aby ji dokončili v dohodnutém termínu a kvalitě, která povede ke spokojenosti investora i budoucích obyvatelů tohoto zařízení.


Výstavbu nového Domova důchodců v Havířově oficiálně zahájili primátor František Chobot (vpravo) a ředitel pro stavební činnost společnosti Tchas Jaroslav Paclt.

Kromě lůžkových pokojů s integrovaným sociálním zařízením bude stavba vybavena také ambulantní částí včetně administrativního příjmu a vedení domova, dále pak rehabilitačním zařízením pro lůžkovou část a dalším obslužným a technickým zázemím, jako je prádelna, kuchyně, technické šatny a sklady – vše včetně sociálního zařízení. Chybět nebude náhradní zdroj elektrické energie a trafostanice.
„Chci poděkovat za důvěru, kterou naše fi rma dostala. Velmi si vážíme, že můžeme navázat na úspěšnou historii našeho působení v Havířově,“ řekl úvodem svého proslovu ředitel pro stavební činnost společnosti Tchas Jaroslav Paclt. „Vloni jsme pro nejstarší havířovskou generaci dokončili Seniorcentrum, které městu určitě nedělá ostudu.
Závod Unips je specialistou na stavby se sociálním zaměřením – nemocnice, domovy důchodců nebo objekty s pečovatelskou službou. Má opravdu bohaté reference a já věřím, že je zúročí také na této stavbě tak, abychom se zde v říjnu příštího roku mohli sejít ke slavnostnímu otevření,“ vyjádřil své přesvědčení Ing. Jaroslav Paclt.
Vysokou úroveň služeb Domova důchodců v Havířově podpoří mimo jiné vybudování kaple, knihovny, vodoléčby, tělocvičny, místnosti s internetem, zasklené terasy či relaxačního koutu. Zastřešení tří křídel objektu je navrženo obloukovými střechami. Propojovací část bude mít rovnou střechu. Pro návštěvníky a zaměstnance vyroste uvnitř areálu parkoviště pro 16 + 2 imobilní stání.
Po demolicích a přípravě území je kromě hlavního objektu předmětem zakázky také výstavba chodníků, kanalizace, přípojek vody a plynu, garáže s přístřeškem pro odpad či veřejného osvětlení. Dále budou provedeny sadové úpravy včetně altánu a oplocení areálu.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]