Zpět

V centru Zlína vyroste nové společensko-obchodní centrum Kaskády Zlín

Na nové kavárny, obchody, dětské koutky a další kulturní zařízení se mohou v brzké době těšit obyvatelé Zlína. Developerská společnost ECM totiž plánuje, že na zakoupených pozemcích v centru Zlína postaví nové společensko obchodní centrum. Areál by měl nabídnout přibližně 32 tisíc m2, z čehož jedna třetina je vyhrazena pro občanskou obslužnost a zhruba 500 až 600 parkovacích míst.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

„Projekt centrum města oživí. Návštěvníci si rozhodně přijdou na své. Právě objekt podobného typu v centru Zlína chybí,“ informovala Kateřina Hainzová, marketingová a PR manažerka ECM. Standardní součástí podobných projektů je odpočinková zóna s lavičkami a potřebnou zelení. „Centrum města se tak zkulturní a stane se přitažlivé i například pro matky s dětmi a dříve narozené. Očekáváme, že některé kavárny se stanou vyhledávaným místem nedělního odpoledne rodin s dětmi,“ dodala Hainzová.
Stavbu plánuje ECM zahájit ihned po vydání všech platných legislativních rozhodnutí. „Předpokládáme, že by to mělo být v první polovině příštího roku,“ uvedla.
Atraktivitu stavby zvyšuje i účast renomované architektonické kanceláře Chapan and Taylor, která patří do první světové desítky architektů, specializujících se na společenská a obchodní centra. „Chtěli jsme navázat na tradici vysoké architektonické úrovně Zlína, kterou nastavil již Tomáš Baťa, a proto jsme se rozhodli spolupracovat s těmi nejlepšími zahraničními a domácími architekty,“ uvedl vedoucí projektu Radim Fuka a dodal, že na projektu se výrazně podílela také zlínská kancelář Centroprojekt.
Již název centra napovídá, že se bude jednat o kaskádovitou stavbu, která bude skýtat krásné výhledy do zeleně. „Některé restaurace a kavárny budou částečně situovány v zeleném prostředí, a z jejich teras bude nádherný výhled do okolí,“ upřesnil Fuka. Většina prostor je umístěna v podzemí, pouze dvě patra budou nadzemní. „Jedná se skutečně o projekt 3. generace, tak jak uvažoval ve své době Tomáš Baťa,“ dodal Fuka.

Zdroj: TZ ECM

[carousel-horizontal-posts-content-slider]