Zpět

Usnadněte si vjezd na pozemek

Majitelé rodinných domů stále častěji vybavují garážová vrata a vjezdovou bránu dálkově ovládanými pohony. Díky nim se lze do garáže dostat stejně jednoduchým způsobem jako je zapínání televizoru. Pokud jsou všechny díly od stejného výrobce, můžete je navíc ovládat pomocí jediného vysílače.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

Brány a vrata na dálkové ovládání jsou pohodlnější a umožňují plynule zajet do garáže přímo z ulice. Tento komfort oceníte zejména za nepříznivého počasí nebo za tmy. Aby vám však pohony dobře sloužily, je vhodné při jejich výběru věnovat pozornost řadě kritérií. Mezi ně patří otázka bezpečnosti, kvality materiálu, životnosti nebo vzhledu. Pokud všechny tyto faktory dobře zvážíte, ušetříte v budoucnosti náklady na údržbu či opravu a předejdete dalším možným nepříjemnostem.

Pohony pro vjezdové brány
Při výběru pohonu pro vjezdovou bránu by měl být kladen důraz na plynulý chod, bezpečnost a odolnost proti povětrnostním vlivům nebo opotřebování. Zároveň je nutné přizpůsobit pohon typu brány, jejím rozměrům a hmotnosti. Široký sortiment kvalitních pohonů pro vjezdové brány a garážová vrata nabízí společnost Hörmann, která v letošním roce obohatila segment pohonů vjezdových bran o zajímavé novinky. Mezi ně patří pohony pro posuvné brány LineaMatic nebo nové pohony ze série RotaMatic P a PL, určené pro těžké otočné brány.
Pohony vjezdových bran LineaMatic přesvědčí spolehlivou automatikou a kompaktním, štíhlým a stabilním pouzdrem. Standardní provedení je určeno pro posuvné brány do šířky 6.000 mm a hmotnosti až 300 kilogramů. Pro širší a těžší brány se hodí rozšířené provedení LineaMatic P, které snadno ovládá brány až do šířky 8.000 mm a hmotnosti do 500 kilogramů.

Aby si i majitelé těžkých otočných bran mohli užívat komfortu, jaký nabízí dálkové ovládání brány pohonem RotaMatic, rozšířila společnost Hörmann oblíbenou sérii o provedení P a PL. Tyto pohony ovládají plynule a tiše i velké a těžké otočné brány do šířky 2.500 (P) nebo 4.000 mm (PL), výšky 2.000 mm a hmotnosti až 400 kg. Všechny pohony RotaMatic se vyznačují spolehlivou technikou a moderním, štíhlým designem. Pohony RotaMatic ze série P jsou navíc vybaveny schránkou ze zinkového tlakového odlitku, která zajišťuje ještě větší odolnost vůči povětrnostním vlivům.
Uvedené pohony se jednoduše ovládají čtyřtlačítkovým ručním vysílačem, pomocí něhož lze aktivovat i garážová vrata nebo vnější osvětlení. K vysokému komfortu a bezpečí při jejich užívání přispívá spolehlivá vypínací automatika, funkce plynulého zastavení nebo automatické zavírání brány. Podmínkou pro využívání uvedených výhod je nainstalování světelné závory, která funguje na principu fotobuněk.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]