Zpět

Třetina budovy Vyšehrad Victoria je již pronajata

Společnost Skanska Property, developer administrativní budovy Vyšehrad Victoria v Praze 4, podepsala nájemní smlouvu se společností OMV Česká republika. Tato společnost, která je přední značkou provozovatelů čerpacích stanic, si pro své nové sídlo pronajala plnou jednu třetinu budovy – 1.600 m2 kancelářských ploch. První zaměstnanci OMV se do svého nového působiště budou moci stěhovat koncem června příštího roku.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

Společnost OMV si pro svou centrálu pronajala celé 4. a 5. nadzemní podlaží. Z celkové plochy budovy 4.756 m2 bude využívat 1.628 m2 a privátní terasu o rozloze 70 m2. Mezi hlavní obchodní aktivity společnosti patří prodej ropy a ropných derivátů. V říjnu 2005 OMV převzala síť čerpacích stanic Aral a stala se tak jedničkou českého trhu s nejvyšším podílem prodaných pohonných hmot. V České republice působí od roku 1991, přímo zaměstnává přes 100 pracovníků a nepřímo dalších 1.800 lidí v rámci své rozsáhlé sítě 220 čerpacích stanic. OMV Česká republika patří do skupiny OMV Group, která působí ve 13 státech střední Evropy.
Ľubomír Porubský, vedoucí oddělení nákupu společnosti OMV pro Českou republiku i Slovensko, k pronájmu nových kancelářských prostor uvedl: „Pro naše nové sídlo jsme hledali exkluzivní místo: požadovali jsme moderní kanceláře zasazené do komornějšího prostředí, kde by co nejlépe vynikla identita naší firmy. Administrativní budova Vyšehrad Victoria těmto našim požadavkům přesně vyhovuje. Disponuje zajímavou architekturou, navíc v atraktivní lokalitě s krásným výhledem na Vyšehrad a Hradčany. Přestože se budova nachází téměř v centru Prahy, je výborně dopravně dostupná, což pro nás bylo dalším důležitým parametrem.“ Jak Ľubomír Porubský dodal: „Strategií společnosti OMV je, aby v jednotlivých zemích sídlily centrály v budovách obdobného stylu. Ten by se dal popsat slovy atraktivní, komorní s nejvyspělejšími technologiemi a ve snadno dostupné lokalitě. Komfort zaměstnanců a kvalita pracovního prostředí je pro nás na prvním místě. Toto vše budova Vyšehrad Victoria splňuje.“
Vyšehrad Victoria se nachází na kopci naproti Vyšehradu v těsné blízkosti hotelu Corinthia a Kongresového centra Praha. Sedmipatrová budova nabídne 4.756 m2 kvalitních flexibilních kancelářských prostor, 346 m2 společných prostor a 48 parkovacích stání. Nejmenším z celkem 7 pater je nejvyšší patro s terasou, které má rozlohu 260 m2. Největší patro v budově disponuje rozlohou téměř 890 m2. Každé z pater může být rozděleno na dvě samostatné jednotky s vlastním vstupem a sociálním zázemím. V podzemních patrech se kromě parkovacích stání nachází také několik skladových jednotek. Architektura je dílem architektonického studia Aulík Fišer architekti. Generálním dodavatelem je společnost Heberger CZ. O pronájem budovy se starají ve spolupráci s leasingovým oddělením developera také společnosti Knight Frank a DTZ Zadelhoff Tie Leung. Celkové investiční náklady dosáhnou 360 mil. Kč. Předpokládaný termín dokončení je druhé čtvrtletí roku 2008.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]