Zpět

Skanska změní svou pražskou adresu

Necelá tisícovka pražských zaměstnanců společnosti Skanska změní přibližně za rok svou adresu. Tradiční kancelářské prostory na Kubánském náměstí a v několika dalších budovách firma opustí a koncem roku 2008 se přestěhuje do moderního administrativního centra Opatov Park v Praze 11.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

„Naše dosavadní tři samostatné budovy na různých místech Prahy už nesplňovaly požadavky na moderní pracovní prostředí a neumožňovaly ani efektivní rekonstrukci. Přestěhováním do moderní budovy chceme především zlepšit firemní kulturu a podpořit interní komunikaci,“ říká Zdeněk Burda, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Skanska.

Administrativní komplex Opatov Park I po dokončení poskytne v šesti nadzemních a třech podzemních podlažích okolo 11.300 m2 kancelářských ploch. Skanska bude mít prostory v dlouhodobém pronájmu. Developerem je společnost Sekyra Group, architektem projektu je studio OMICRON – K Martina Kotíka. S dokončením stavby a stěhováním se počítá koncem roku 2008, stávající budovy Skanska nabídla k prodeji.

„Praha 11, kde v těchto dnech Opatov Park vyrůstá, je místem, kam se stěhují stovky známých a prestižních firem. Pokládám si za čest, že je to právě společnost Skanska, která si vybrala náš projekt za svoji budoucí centrálu,“ říká Leoš Anderle, ředitel Sekyra Group Real Estate B.V. pro oblast developmentu. Opatov Park I, jenž se začal stavět vloni na podzim, bude dokončen zhruba za dvanáct měsíců.

Opatov Park I leží u stanice metra trasy C Opatov. Objekt o půdorysu zhruba 57 x 75 metrů bude rozdělený na dvě obdélníkové sekce, které vytvoří atrium. Tato křídla budou propojena prosklenou halou se spojujícími lávkami a vstupní recepcí. Suterénní podlaží budou patřit téměř 240 parkovacím stáním a technickému zázemí. Dalších 36 parkovacích míst bude před budovou. Vjezd do areálu bude z ulic Chilská a Hviezdoslavova. Bezpečnostní kamerový systém budovy navíc ještě doplní stálá služba.

Opatov Park I je první etapou investičního záměru, jehož cílem je přeměna celé oblasti v nové moderní centrum Prahy 11. Vytvoření tzv. Opatovského bulváru zde dále zahrne druhou etapu administrativní části projektu (Opatov Park II). Počítá se také s budoucím bytovým využitím celé lokality.

Základní údaje:
Nové sídlo Skanska v projektu Opatov Park I
Dvě propojené budovy, 6 nadzemních podlaží + 3 podzemní podlaží
Kancelářská plocha: 11.300 m2
Počet zaměstnanců v nové budově: cca 950

[carousel-horizontal-posts-content-slider]