Zpět

SAPELI slaví patnáctiny!

Dveře a zárubně od firmy SAPELI dobývají české i zahraniční trhy už patnáct let! Od 18. listopadu 1992, kdy vrátil Jindřich Procházka rodinnou dřevařskou tradici zpět do Polné, udělala společnost SAPELI velký krok dopředu. Firma vsadila především na kvalitu a originalitu svých výrobků a stala se v České republice značkou, která udává v tomto oboru směr.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

Společnost SAPELI má své kořeny už v době první republiky, kdy rodiče dnešního majitele společnosti pana Jindřicha Procházky začali v Polné budovat rodinný podnik. Do osudu fungujícího a rozvíjejícího se závodu ale tvrdě zasáhnul rok 1948, kdy byla rodina Procházků tehdejším režimem násilně vystěhována. „Komunistická správa polenský závod dovedla téměř ke krachu a když jsem se na začátku 90. let minulého století dozvěděl, že se má dokonce zrušit, rozhodl jsem se vrátit a začít znovu,“ vzpomíná na svůj návrat pan Jindřich Procházka. Nová tradice poctivé rodinné dřevařské výroby v Polné se začala odvíjet až po celých čtyřiceti čtyřech letech, a to právě 18. listopadu 1992.


závod Polná, 1898


závod Polná, 2007

Už na začátku své novodobé historie vsadila společnost SAPELI na zakázkovou výrobu kvalitního dveřního kompletu a možnost výroby originálních dveří podle individuálního přání zákazníka. SAPELI jako první na českém trhu začala nabízet dřevěné obložkové zárubně, které postupně začaly nahrazovat tradiční kovové. Sortiment SAPELI dnes nabízí z přes 539.000 možných variant dveřního křídla a zárubně.
Výroba SAPELI nezůstala pouze v polenském závodě. Rozmach společnosti a stále se zvyšující zájem o dveře a zárubně SAPELI si vyžádaly rozšíření. V roce 2001 se rozjela výroba v jihlavském závodu Na Dolech, který se nyní specializuje na výrobu dveřních zárubní a v roce 2006 přechází pod hlavičku SAPELI také závod ve Vyšším Brodě, který společnost koupila už v roce 2000. Vyšebrodský závod vyrábí vnitřní foliované dveře a polenský se již plně specializuje na výrobu dýhovaných dveří.
Neustávající růst výroby s sebou přinesl i potřebu dalších skladovacích prostor a vyřešení otázky expedice. Proto již v roce 2000 společnost SAPELI koupuje pro tyto účely objekt na Pávovské ulici v Jihlavě, kam se po rekonstrukci administrativních prostor přemístilo i kompletní obchodní oddělení.
Celých patnáct let investuje SAPELI ve všech svých závodech do moderních technologií, které společnost pomáhají udržet na špici ve svém oboru. Zároveň je vždy při zavádění nových technologií pamatováno na ekologii. Materiály použité k výrobě dveří a zárubní SAPELI splňují nejpřísnější zdravotní a hygienická hlediska pro použití v interiéru. Výrobky splňují emisní třídu 1. Používány jsou nátěrové hmoty bez rozpouštědel či UV laky, takže nedochází k vypouštění organických látek do ovzduší. Taktéž likvidace dřevního bioodpadu probíhá na bázi ekologického spalování.
Stejně, jako roste SAPELI, roste i počet jejích zaměstnanců. Zatímco v roce 1993 zaměstnávala společnost SAPELI sto padesát čtyři zaměstnance, dnes jejich počet přesahuje číslo čtyři sta padesát.
„Přání našich zákazníků jsou vždy na prvním místě. Bylo to to, co nás nastartovalo v roce 1992, a po celou naši historii nás posouvalo dopředu a nutilo hledat a nacházet i nestandardní řešení. Myslím, že nejen za toto jim patří náš velký dík. Pevně věřím, že příští léta SAPELI opět posunou o velký kus dopředu a já budu rád, pokud u toho budete s námi.“

Ing. Jaroslav Vrtal


Ing. Jaroslav Vrtal a pan Jindřich Procházka,
spolumajitelé SAPELI, a.s.

SAPELI, a.s.: Společnost SAPELI patří v současnosti mezi největší středoevropské výrobce interiérových dveří a zárubní, který v České republice, co se týče šíře sortimentu, nemá konkurenta. Svým zákazníkům nabízí ucelenou škálu dveří od základních foliovaných, přes klasické dýhované, až po luxusní modely či prosklené stěny na míru. Neustále si drží vysokou úroveň designu a vynikající kvalitu svých produktů. Mimo Českou republiku úspěšně působí na Slovensku, Polsku, Maďarsku a v posledních dvou letech i Německu. Bližší informace na www.sapeli.cz.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]