Zpět

Prestižní soutěž „Nejlepší z realit“ již zná vítěze letošního ročníku

Na slavnostním večeru byly 8. listopadu v pražském Národním domě na Smíchově vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích již 9. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla sedmičlenná odborná porota, jejímiž členy byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, Obce architektů, Asociace restaurací a hotelů ČR, bank, agentur pro výzkum trhu, developerů i realitních makléřů.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

I letos udělilo soutěži záštitu Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky. Odborným garantem soutěže byla tradičně také Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. O ocenění letos usilovalo rekordních 43 projektů v pěti kategoriích. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu.

O nominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2007“ se mohly ucházet stavby dokončené v České republice po 1. lednu 2006 v kategoriích nová administrativní centra, rezidenční projekty, obchodní centra a hotely. Vedle toho získal zvláštní cenu poroty projekt, který se za uplynulý rok jedinečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Udělena byla také cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). Stejně jako vloni byla udělena Cena čtenářů mediálních partnerů, kdy na webových stránkách týdeníků Profit a Czech Business Weekly, čtvrtletníků Building World a Project & Property, měsíčníků Konstrukce, Stavitel, REALIT a ASB, webových portálech kdechcibydlet.cz, eArchitekt.cz a stavebni-forum.cz i na domovské stránce soutěže mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie i laici.

V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů (celkem 21 soutěžících projektů) porotci postavili nejvýše obytný soubor Na Krutci v Praze 6, u něhož ocenili navrácení unikátního stylu a modernizovaného soudobého provedení do rezidenčního sektoru. Z nových administrativních center si vítězství odnáší nové ústředí ČSOB v Praze 5. Porota zde ocenila odvahu investora vstoupit do dosud neprověřené mimocentrální pražské lokality s výjimečným architektonickým projektem i důraz kladený na vztah k životnímu prostředí. Kategorii obchodních center dominovalo pražské Palladium díky završení mnohaletého úsilí o vybudování prvního velkoplošného projektu tohoto typu v komplikovaném území centra Prahy a jeho citlivé začlenění do vysoce exponované lokality. V kategorii hotelů získal titul Grand Hotel Zvon v Českých Budějovicích, a to za rekonstrukci, která respektovala původní architekturu a doplnila ji o moderní prvky zajišťující maximální komfort hostů.

Zvláštní cenu poroty letos získala obytná zóna Letkov – V Podlesí v Letkově u Plzně. U tohoto projektu porota ocenila zejména měřítko navržené parcelace a regulaci výstavby s ohledem na okolní krajinu. Jednotný design oplocení a komunikací byl dobrým základem pro vznik kvalitního urbanistického prostředí. Cena čtenářů mediálních partnerů patří projektu Rezidence Liběchov ve stejnojmenné obci, jenž soutěžil v kategorii hotelů. Držitelem ceny Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí se stal Karel Večeře, předseda Českého úřadu zeměměřického a katastrálního.

Předseda odborné jury a zároveň předseda dozorčí rady ARTN Kamil Kosman 9. ročník soutěže zhodnotil slovy: „Letošek nepřinesl žádné převratné novinky, spíše potvrzení loňských trendů jako je odklon od rekonstruovaných kanceláří k jejich novostavbám, neutichající růst bytové výstavby či rozvoj regionálních trhů – kromě Prahy zabodovaly zejména České Budějovice a Brno.“

Kompletní přehled projektů oceněných v 9. ročníku soutěže „Best of Realty“

Rezidenční projekty
1. místo Obytný soubor Na Krutci, Praha 6, Metrostav
2. místo Statenický mlýn, Statenice, Ballymore Properties
3. místo Bytové domy Červený kopec, Brno, Rentalkon-Developerská

Nová administrativní centra
1. místo Nové ústředí ČSOB, Praha 5, ČSOB/Skanska CZ
2. místo The Park, fáze II, Praha 4, AIG/Lincoln
3. místo Avalon Business Center, Plzeň, Acred

Nákupní centra
1. místo Palladium, Praha 1, EPD
2. místo Nákupní a zábavní centrum Olympia – III. etapa, Brno – Modřice, Somerston CZ
3. místo Dopravně-obchodní centrum Mercury, České Budějovice, CB – Mercury Center

Hotely
1. místo Grand Hotel Zvon, České Budějovice, Hochstaffl Bohemia
2. místo Dům U Zlatého Anděla, Praha 1, COPA
3. místo Hotel Perla, Praha 1, Financia

Zvláštní cena poroty
Obytná zóna Letkov – V Podlesí, Letkov u Plzně
Developer: Výstavba Pubec

Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN)
Karel Večeře – předseda Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního

Cena čtenářů mediálních partnerů
Rezidence Liběchov z kategorie Hotely, Liběchov, developer Rezidence Liběchov

[carousel-horizontal-posts-content-slider]