Zpět

Obchodní a bytové centrum Cubicon se začalo stavět v Mlynské dolině

V bratislavské Mlynské dolině vyroste do roku 2009 nové obchodní a bytové centrum Cubicon. Stavební práce, které zajišťuje společnost Metrostav SK, začaly v těchto dnech. Celkové investiční náklady činí 1,2 miliardy slovenských korun. Cubicon je prvním projektem realitní skupiny Sekyra Group na Slovensku.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

Plocha pro projekt Cubicon, která sousedí s areálem Slovenské televize a blízké zoologické zahrady, činí 8.520 m2. Obchodní centrum Galéria Cubicon nabízí 7.250 m2 prostor. Navazující bytová část – Rezidencia Cubicon – zahrnuje 17.400 m2 bytových ploch. Stavební základ celého projektu bude tvořit monolitická železobetonová konstrukce. Fasádu bude tvořit šedá tenkovrstvá omítka. Okna a dveře budou z hliníku.
Stavba by měla být dokončena do prosince příštího roku. V dalším období by mělo následovat dokončování klientských změn. Již od září roku 2009 by se mohly začít do bytové části stěhovat první noví rezidenti.

Třípodlažní Galéria Cubicon poskytne například prostory pro restaurace, supermarket či obchody se sportovním a módním zbožím. Nákupní část vytvoří otevřené vnitřní atrium, jehož jednotlivá podlaží budou propojena výtahy a eskalátory. Vnější fasáda, která bude založená na hliníkovém systému Reynaers, bude v kombinaci se sklem, což zaručí průchod denního světla dovnitř budovy. Vedle obchodních ploch bude část Galéria Cubicon rovněž určena pro kanceláře, sklady, technické a sociální prostory a podzemní garážová parkovací stání. Bezpečnost zajistí 24-hodinová strážní služba.

Šesti až osmipodlažní Rezidenci Cubicon představí komplex bytových domů, které společně vytvoří vnitroblok. Ten nabídne možnosti pro rekreační a sportovní využití. 175 bytů ve velikosti od 48 do 157,5 m2 bude doplněno terasami, balkóny, lodžiemi, zimními zahradami, sklípky a garážovými stáními.

První klientske centrum zaměřené na prodej nových bytů Rezidence Cubicon otevřela Sekyra Group v bratislavské Páričkově ulici. Zájemci zde mohou získat bližší informace o projektu, prohlédnout si jeho 3D model a za odborné asistence prodejců vybrat nejvhodnější řešení svého budoucího bydlení.
Architekty projektu Cubicon je kancelář G&D.

Další informace naleznete na www.cubicon.sk.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]