Zpět

Největší středoevropský aquapark – roste v Čestlicích u Prahy

Milovníci koupání, potápění, tobogánů či akvárií s mořskými živočichy už nebudou muset jezdit za svým koníčkem do zahraničí. Nepřeberné množství vodních radovánek totiž Pražanům i lidem ze širokého okolí nabídne největší aquapark ve střední Evropě, který buduje česká finanční skupina SPGroup v Čestlicích u Prahy. Na ploše 16 hektarů návštěvníci najdou tři paláce, kde budou moci relaxovat, bavit se a sportovat.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

„Vodní plocha pokrývá zhruba 2,5 tisíce metrů čtverečních. V areálu si přijde na své skutečně každý bez rozdílu věku. Vlastní aquapark se skládá ze tří paláců. Palác dobrodružství je se svými tobogány či space-bowlem určen převážně milovníkům adrenalinu. Palác vln je cílený především na rodiny, které využijí bazén s umělým vlnobitím či několik brouzdališť a skluzavek pro dětské návštěvníky,“ popsala ředitelka pro strategický marketing finanční skupiny SPGroup Hana Červenková.


Aquapark se skládá ze tří paláců

Pro odpočinek je určený Palác relaxu, který kromě bazénu pro kondiční plavání nabízí také několik typů vířivek. Venkovní část areálu pak využijí milovníci slunce, ale třeba i divoké řeky. Čestlický aquapark nabídne návštěvníkům i velmi netradiční zábavu – v areálu se nachází mimo jiné potápěčská věž s hloubkou osm metrů či korálový bazén, jehož částečně prosklené stěny sousedí přímo s akvárii se žraloky i jinými druhy exotických ryb.
Součástí areálu bude i čtyřhvězdičkový hotel, který bude stát v těsném sousedství aquaparku a návštěvníkům nabídne 240 dvoulůžkových pokojů, restauraci, bar či kongresové centrum. Hotel by měl být otevřen na podzim roku 2008. Jen aquapark, který by se měl stát největší středoevropskou atrakcí svého druhu, nabídne práci více než stovce lidí a otevřen bude na jaře příštího roku. V současné době probíhá nábor nových pracovníků do celého komplexu.


Součástí areálu je také saunovací svět
o ploše 1.100 m2.

„V areálu najde uplatnění více než 130 zaměstnanců. Rozmanitost pracovních pozic je dána samotným komplexem: restaurace, bary, sauny, fitness, wellness, vodní paláce a podobně. Hledáme tedy lidi od manažerů či vedoucích restaurací a barů přes číšníky či pomocnou obsluhu až po plavčíky, animátory, trenéry fitness, maséry wellness nebo recepční, pokladní, asistentky a pracovníky úklidové služby,“ upřesnila Hana Červenková. Celý projekt bude stát více než 2,5 miliardy korun. Aquapark se na nákladech podílí zhruba 70 procenty, což představuje téměř dvě miliardy korun.
Provozovatelé však myslí i na ty, kterým se zrovna do vody nechce. „Ve vstupní hale aquaparku se nachází dvoupodlažní fitness, restaurace a také spa/wellness s nejrůznějšími druhy masáží. Součástí areálu je také saunovací svět o ploše 1.100 metrů čtverečních, který nabízí nepřeberné množství typů saun,“ vypočítala Hana Červenková.
Aquapark bude dobře dostupný pro Pražany, obyvatele středních Čech i pro návštěvníky z jiných regionů. Nachází se v areálu komerční zóny Průhonice – Čestlice, která je jen šest kilometrů po dálnici D1 ve směru z Prahy do Brna. Součástí obchodní zóny jsou například Hypernova, Makro, Bauhaus, Kika nebo Spektrum. Autoři projektu proto vycházejí vstříc motoristům.
„Parkoviště jsou samozřejmostí. Areál disponuje dvěma parkovacími domy s kapacitou kolem 600 parkovacích míst pro osobní automobily a také parkovištěm pro zhruba deset autobusů,“ doplnila Hana Červenková.
Úspěšnost projektu garantuje operátor GMF Aquapark Praque, který je joint venture české společnosti SPGroup a německého provozovatele aquaparků GMF & Co. „Společnost GMF provozuje v současné době dvacet vodních areálů a termálních lázní po celém Německu. V současné době expandují nejen do Prahy, ale také do Švýcarska, Polska a dalších zemí. Jejich více než dvacetileté zkušenosti jsou pro nás zárukou, že projekt bude fungovat,“ uzavřela ředitelka pro strategický marketing finanční skupiny SPGroup Hana Červenková.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]