Zpět

Nákupní Galerie Fénix v rukou obchodníků

Výstavba rozsáhlého komplexu nákupní Galerie Fénix & Clarion Congress Hotel Prague se blíží termínu kolaudace, který je stanoven na přelom ledna a února příštího roku. Nová dominanta náměstí OSN v Praze 9 – Vysočanech se tak již brzy dočká prvních návštěvníků. Developerská skupina CPI Group počítá s otevřením objektu počátkem března 2008.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

Současná podoba Vysočan postrádá vhodné zázemí služeb pro rozvíjející se administrativní a rezidenční objekty. Středisko maloobchodů a služeb Galerie Fénix by mělo občanům a návštěvníkům Prahy 9 přinést různorodou škálu obchodů a služeb spolu s vysokým standardem hotelového ubytování v kongresovém hotelu Clarion. To, že jde o velmi atraktivní projekt dokládá i aktuální stav nájmů obchodních ploch. „V posledních měsících se skladba nájemců rozrostla o další společnosti především z řad módních řetězců. V tuto chvíli máme obchodní plochy z více jak 90 % pronajaté. Zájemcům můžeme nabídnout poslední volné jednotky,“ řekl Pavel Jirásek, manažer oddělení pronájmů skupiny CPI Group.

Investor a developer projektu CPI Group už také začal s předáváním obchodních jednotek nájemníkům. „Obchodní jednotky jsou již připraveny a předávány nájemníkům ve stavu Shell&Core. Obchodníci se tedy nemusejí obávat zdržení,“ potvrdil Jirásek. Stěhování obchodníků do objektu galerie jen potvrzuje záměr CPI Group otevřít Galerii Fénix pro veřejnost počátkem března příštího roku. „Podle současného vývoje projektu tomu nic nebrání, termín otevření plánovaný na březen příštího roku bude dodržen,“ dodal Jirásek.

Stavba Galerie Fénix již absolvovala dílčí kolaudace technologických přípojek, přeložky vody a křižovatky. Objekt je nyní zcela uzavřen a probíhají závěrečné úpravy jeho fasády a střešního pláště. Dokončeny jsou venkovní komunikace a zpevněné plochy. „Uvnitř probíhá montáž výtahů a dokončují se veškeré práce na rozvodech vzduchotechniky, ústředního topení, chlazení a elektra v rozsahu společných i klientsky zadaných prostor,“ uvedl k dokončovacím pracím Josef Noha, projektový manažer generálního dodavatele stavby PSJ holding.

CPI Group plánuje slavnostní otevření komplexu Galerie Fénix & Clarion Congress Hotel Prague, jehož investice je odhadována na 2,5 miliardy korun, na 11. března příštího roku. O tři dny později přivítá kongresový sál objektu první hosty a delegáty.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]