Zpět

Na místě areálu Orion vyrůstá bytový projekt BelariePark

Atraktivní prostředí, moderní vybavení, výborná dopravní dostupnost, úzký kontakt s přírodou. Takové bude bydlení v novém bytovém projektu s názvem BelariePark, jehož první stavební etapu zahájily společnosti České nemovitosti a Pentadom ze skupiny Sekyra Group v pražských Modřanech. Celkové investiční náklady I. etapy projektu, který se bude rozprostírat na ploše cca 19.000 m2, činí tři čtvrtě miliardy korun.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

Ještě před několika málo lety lemovaly modřanský břeh Vltavy nevzhledné rozpadající se tovární budovy, divoké skládky a zaplevelené plochy. Nyní na stejném místě pod vedením realitní skupiny Sekyra Group vyrůstá nová zóna zahrnující administrativní i rezidenční prostory. Nejnovějším přírůstkem je BelariePark, komplex více než 600 bytů, jenž bude obklopen vilovou zástavbou na východě, panoramatem zalesněných vrchů a nádherným průhledem až do údolí Berounky na západě.


Celková plocha bytů činí 19.000 m2

„Půjde o jedno z nejpříjemnějších míst pro bydlení s dostatkem zeleně, jehož atraktivitu dále zvyšuje výborné dopravní spojení do centra města tramvají i rychlé připojení na městský okruh či budovanou dálniční přípojku. Za pozornost rovněž stojí možnost sportovního vyžití, jaké nabízí nedaleké golfové hřiště či cyklistická stezka podél Vltavy,“ představil území Jiří Valda, generální ředitel společnosti České nemovitosti.
První etapa projektu BelariePark, která navazuje na stavbu administrativní budovy pro společnost Nestlé Česko, nabídne již v I. pololetí roku 2009 celkem 335 bytových jednotek a 252 garážových stání. Průměrná cena za m2 se pohybuje okolo 42.000 korun. Bytové domy B1 a B2 vzniknou rekonstrukcí části historických provozních budov bývalé čokoládovny Orion. Ty byly v rámci etapy přípravných prací upraveny tak, že pro budoucí bytové domy bude využit jejich stávající železobetonový skelet. Dominantou celého komplexu pak bude elipsovitá bytová věž, tyčící se nad ostatními budovami, která by se měla stát přirozeným orientačním bodem, zřetelným ze širokého okolí. Výška věže dosáhne 29 metrů.
„Architektura bytového objektu propojuje jeho historii se současností. Zakomponováním částí historických budov a jejich dostavbou přináší do lokality nové prvky, které přes intenzivní využití plochy navozují pocit intimnosti prostředí a komfortu s dostatkem prostoru pro obyvatele i návštěvníky,“ uvedl Martin Kotík, šéf architektonické kanceláře Omicron-K. Stavebním dodavatelem první fáze projektu je sdružení tvořené společnostmi Konstruktiva Branko a Unistav.
Ve druhé etapě společnost České nemovitosti nabídne dalších 291 bytových jednotek s průměrnou plochou bytu 70,4 m2. Celý projekt by měl být dokončen do roku 2012 .

Základní údaje o projektu BelariePark:

Investor: Pentadom, člen skupiny Sekyra Group
Developer: České nemovitosti, člen skupiny Sekyra Group
Architekt: OMICRON-K
Stavební dodavatel: Sdružení BelariePark – účastníci Konstruktiva Branko, Unistav
Celková investice: 750.000.000 korun
Celková plocha bytů: 19.000 m2

Další vybrané projekty společnosti České nemovitosti:

 • Bytový komplex Holešovice Osadní, Praha 7
 • Bytový dům Novodvorská, Praha 4
 • Modřany Centrum, Praha 12
 • Rezidence Manovka, Praha 6
 • Bytový areál Semtínská, Praha 9
 • Bytový komplex Záběhlice, Praha 10
 • Bytové domy Letňany, Praha 9
 • Rezidence Grébovka, Praha 10
 • Bytový projekt Černý Most, Praha 9
 • Bytový soubor Na Dlouhých, Vinoř, Praha 9
 • Rezidence Reitknechtka, Praha 4
 • Bytový soubor Pod Hrází, Český Krumlov
 • Centrum Malešic, Praha 10
[carousel-horizontal-posts-content-slider]