Zpět

Manipulace s taškovými tabulemi Lindab Topline

Plechová tašková tabule švédské společnosti Lindab, která je známá pod názvem LindabTopline se lisuje se z nekonečného 1 metr širokého pásu ocelového žárově pozinkovaného plechu o tloušťce 0,5mm s barevnou povrchovou úpravou. Délka tabule je vždy přizpůsobena rozměru krovu s přesností na centimetry.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

 Při kladení profilované střešní krytiny Lindab Topline nesmí dojít k deformaci ani ke zkroucení tabulí. S taškovými tabulemi je třeba manipulovat ve svislé poloze. Pokud manipulujete s krytinou ve vodorovné poloze, je nutné tak činit velmi opatrně, neboť při velkém podélném průhybu může dojít v jednotlivých profilech k podélné deformaci. Toto nebezpečí je obzvláště aktuální, máte-li tabule o rozměru větším než 4 m. Pro snadnější manipulovatelnost doporučujeme používat tabule menších délek zvláště v případě kdy na stavbě není moc prostoru.

Doporučení: Žebříky, které používáte při montáži je dobré v místě styku s krytinou obalit molitanem či textilií tak, aby nedošlo k poškrábání povrchové úpravy. Po krytině lze chodit, je však dobré našlapovat ve spodní části vlny a v místě kde krytinu podpírají latě. Doporučujeme používat boty s měkkou podrážkou. Pokud dojde k poškození povrchové úpravy je třeba toto místo opatřit správkovou barvou.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]