Zpět

Kraj převzal dokončenou budovu Regiocentra Nový pivovar

Představitelé Královéhradeckého kraje převzali v těchto dnech od společnosti Skanska stavbu Regiocentra Nový pivovar. Historické centrum Hradce Králové tak po náročné rekonstrukci získalo nový veřejný prostor s multifunkčními budovami. Komplex, který vznikl modernizací a dostavbou bývalého městského pivovaru, vybudovala společnost Skanska od dubna roku 2005 do října 2007.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

Investorem projektu je firma Immorent ČR, člen skupiny Erste Bank, která rekonstrukci financuje pro Krajský úřad. Ten bude nemovitost splácet a stane se jejím vlastníkem. Autorem architektonického návrhu je projektová a inženýrská společnost 3Q PROJECT.

„Jsme velice rádi, že realizací tohoto náročného projektu se lidem otevře příjemné místo v historickém centru krajského města, kam mohou chodit za svými úředními záležitostmi i za odpočinkem. Díky rekonstrukci se podařilo nahradit bolák Hradce Králové příjemným veřejným prostorem. Stěhování všech pracovišť krajského úřadu pod jednu střechu zahájíme 26. listopadu. První akcí v Novém pivovaru budou vánoční trhy pořádané od 24. do 25. listopadu,“ uvádí hejtman Královéhradeckého kraje Pavel Bradík.

„Stavba Regiocentra je unikátní v tom, že dává nové mnohostranné využití zaniklému pivovaru. Do komplexu se tak začlenily budovy bývalé sladovny, ležáckých sklepů nebo laboratoře,“ říká manažer projektu Martin Krumnikl ze společnosti Skanska.

Do Nového pivovaru počátkem roku 2008 přesídlí všichni úředníci Královéhradeckého kraje, Katedra výtvarné kultury UHK, součástí areálu bude výstavní galerie, malý pivovar s restaurací, několik komerčních prostor a banka. Nově vzniklé Pivovarské nádvoří se stane přirozeným místem pro setkávání lidí a pod jeho úrovní bude k dispozici několik stovek parkovacích míst, která v centru města doposud chyběla.

Další informace o projektu: www.pivovarhk.cz

[carousel-horizontal-posts-content-slider]