Zpět

Konference CEEERES 08 se blíží

Účast na konferenci o panelových domech a revitalizacích domů vůbec je pro posluchače zdarma a dokonce účastníci, aby mohli na konferenci, která se koná v areálu výstavy PRAGOBUILDING přijít, budou mít vstupenky do prostor výstavy PRAGOBUILDING zdarma.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

Účastníci konference se mohou přihlásit na www.e-c.cz Konference CEEERES proběhne 24. až 26. ledna 2008 v Praze na Holešovickém výstavišti.

Výstava i konference se budou věnovat především revitalizacím domů. Konference je rozdělena do šesti samostatných bloků, které budou probíhat vždy dopoledne od 10 do 13 hod. a odpoledne od 14 do 17. hodin.

Prosíme zájemce o konferenci, aby se včas registrovali na webových stránkách pořadatele, sdružení Energy Consulting www.e-c.cz, neboť kapacity jsou omezeny a volná vstupenka je k dispozici pouze pro účastníky konference.

Spolu s konferencí bude probíhat i soutěžní přehlídka Dům CEEERES, kam může úspěšnou realizaci zateplení panelového domu přihlásit realizátor stavby nebo projektant. Zde bude hodnocena z pohledu estetického a dále z pohledu úspor energií ve vztahu k roku výstavby panelového domu. Hodnocení projektů proběhne ve dvou liniích každou stavbu bude hodnotit odborná komise, jejíž hlas bude mít váhu 50% a zbytek hlasující návštěvníci výstavy PRAGOBUILDING. Vítěz soutěže dostane plastiku Dům CEEERES, diplom a obyvatelé domu do každého bytu láhev kvalitního moravského vína.
Stejnou láhev dostanou i vylosovaní hlasující návštěvníci.

Program konference:

Blok 1: Energetické zákony 
Zde vystoupí Ing. Plocková především s informacemi o zákonu 406/2000 Sb. v aktuálním znění a prováděcích vyhláškách k tomuto zákonu. Odborníky jistě zaujme přednáška Doc. Kabeleho či Ing. Urbana o metodách výpočtů energetického hodnocení budov.

Blok 2: Okna a dveře 
Tento blok se bude věnovat oknům a dveřím, ovšem rádi bychom se více do hloubky věnovaly problematice kování, a vlastností, které tato zatím opomíjená součást oken ovlivňuje, jako je zvukotěsnost, těsnost proti dešti apod.

Blok 3: Vady zateplování 
Jde o poměrně dlouhou dobu omílané téma. Stále jsou však k vidění stavby s primitivními vadami. Proto se v tomto bloku budou přednášející věnovat správnému provádění, správnému kotvení zateplovacích systémů i detekci termokamerou.

Blok 4: Státní dotace 
Říká se, že peníze jsou na prvním místě. To bude platit i zde, zvláště pak, kdy očekáváme aktuální informace jak ze Státního fondu rozvoje bydlení se kterými vystoupí ing. Vágner, tak i ze Státního fondu životního prostředí.

Blok 5: Financování staveb 
Tento blok se bude věnovat financím z jiné strany a sice kde si je půjčit, jaké jsou možnosti financování, jak vybírat úvěrující firmu a na co si dát pozor.

Blok 6: Měření, regulace a úspory 
Tento blok se bude věnovat možnostem úspor energií. Je sice poslední na seznamu, avšak neméně důležitý.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]