Zpět

Kancelářský a hotelový komplex The Orchard v centru Ostravy utěšeně roste

Developerská společnost Red Group začala počátkem letošního roku v Ostravě stavět jedno z největších kancelářských a hotelových center ve městě nazvané The Orchard. Několik let nevyužívané a zanedbané plochy na Hornopolní ulici takřka v samém centru moravskoslezské metropole se změní v moderní a životem pulsující areál pro business i volný čas.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

Kancelářské a hotelové centrum The Orchard je prvním ostravským projektem, který zajistí firmám i občanům celkový komfort a spojí obchod se službami pro volný čas. Právě to je kombinace, po které je na Ostravsku stále větší poptávka. Areál v hodnotě 50 miliónů euro bude tvořen třemi sedmipodlažními kancelářskými budovami s 36.000 čtverečních metrů nájemních ploch, čtyřhvězdičkovým business hotelem se 185 pokoji mezinárodního standardu, konferenčním centrem, restaurací a fitness centrem. Na parkovištích a v podzemních stáních bude k dispozici kolem šesti stovek parkovacích míst. V rámci humanizace okolního prostředí vnikne časem i nové veřejné prostranství s náměstíčkem, pizzerií a malými obchody v přízemí právě stavěných budov.


Vizualizace budoucí podoby kancelářského a hotelového komplexu The Orchard v centru Ostravy

Moderní areál, jehož stavba utěšeně probíhá, navrhlo ostravské studio OSA Projekt, generálním dodavatelem je stavební společnost Imos Brno. Koncem května, zhruba čtyři měsíce po zahájení velkolepé stavby, byl dokončen hrubý skelet první budovy komplexu The Orchard, nové kanceláře budou nájemcům k dispozici už během října tohoto roku. „Hrubou stavbu se nám podařilo urychlit i díky příznivému počasí, proto i rychleji připravíme nové prostory k pronájmu prvním zájemcům,“ řekl novinářům generální ředitel společnosti Red Group Barry Cullen. V další fázi dokončí dodavatel Imos Brno ocelovoskleněnou fasádu a budou zahájeny práce v interiérech. Kromě hotové betonové konstrukce první budovy k dokončení spěje také podlaží skeletu hotelu. „Stavební práce na hotelu chceme dokončit do konce tohoto roku,“ řekl David Honek, ředitel společnosti MDA Consulting, která odpovídá za řízení projektu výstavby.
Developerská společnost Red Group působí na českém trhu s nemovitostmi už patnáct let a v současné době realizuje sedm velkých projektů v Praze, Ostravě a dalších místech republiky. Ty dohromady představují 275.000 metrů čtverečních kancelářských, obchodních a hotelových ploch.


Do konce května dokončili stavbaři hrubý skelet první kancelářské budovy …

 
… a usilovně pracují také na prvních podlažích budoucího luxusního hotelu.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]