Zpět

Jak správně zaměřit střechu?

Technické oddělení firmy Lindab nabízí klempířům i konečným zákazníkům zpracování cenových nabídek a přesných cenových výpočtů včetně přehledného kladečského plánu. Rozpočty jsou zpracovány interním počítačovým programem pro každého individuálního zákazníka. Krytina je vyráběna přesně na míru krovu a to s přesností na centimetry. Proto je důležité dodat pro výpočet podklady s přesnými rozměry. V případě že není k dispozici projektová dokumentace je nutné střechu zaměřit. Na obrázku je dobře vidět, jaké rozměry jsou potřebné pro přesný výpočet.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

V případě, že jsou v ploše střechy prostupy ( střešní okno, komín atd.), je třeba uvést rozměr otvoru a vzdálenost od štítové a okapové hrany.
Díky přesnému zaměření a výpočtu můžete na střešní krytině výrazně ušetřit a usnadnit si práci s pokládkou.

Doporučení: Zaměřit střechu doporučujeme také v případě, že se jedná o rekonstrukci a je k dispozici pouze starší projektová dokumentace. V takových případech se může rozcházet skutečný stav krovu s projektovou dokumentací. Toto riziko hrozí někdy také u novostaveb. Z toho důvodu doporučujeme před objednávkou krytiny porovnat kladečský plán, zpracovaný na technickém oddělení firmy Lindab, se skutečnými rozměry krovu.
Pokud uvádíte čistou míru krovu je nutné počítat s přesahem krytiny do okapu a délku přesahu označit v nákresu.

Nechte si zpracovat kladečský plán s výpisem materiálu. Kontaktujte obchodně technické oddělení Lindab na telefonních číslech –               233 107 207        nebo 208, technici se s Vámi domluví na způsobu zaslání podkladů, nabídku zdarma zpracují a zašlou e-mailem nebo faxem.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]