Zpět

Expanze si žádá investice

Společnost Sapeli ve všech svých třech závodech investuje do nových provozů a technologií. Plánované investice souvisí nejen s inovací výrobních provozů Sapeli, ale i se zvýšeným zájmem o produkty a s ním související nárůst výroby.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

Společnost Sapeli v současné době zažívá nebývalou, ale plně zaslouženou expanzi. Její aktuální investice je systematicky plánovanou akcí, kterou Sapeli reaguje nejen na aktuální rozmach stavební výroby, ale především se snaží o další zlepšování vlastností a způsobu zpracování svých produktů. „Chceme velmi výrazně zkvalitnit výrobu. Nové technologie u nás vždy znamenají vyšší kvalitu výsledného výrobku,“ říká projektový manažer společnosti Petr Dědek.
Letos společnost investuje ve všech třech svých závodech. Celkem firma v tomto směru proinvestovala přes 63 milionů korun.
V závodě v Polné, ve kterém firma Sapeli vyrábí dýhované dveře, bude instalována zcela nová taktová lisovací linka pro dveřovky. „V hale teď probíhají demoliční práce, budova se bude kompletně rekonstruovat, budou se zde dělat nové podlahy. Halu je také navíc třeba vybavit novými instalacemi – například odsáváním nebo rozvody elektřiny,“ přibližuje současnou situaci v Polné Petr Dědek. Nová lisovací linka v hodnotě 40.000.000 Kč bude v Polné instalována v průběhu měsíců září a října. Linka zajistí velice moderní způsob lisování dveřovky, tzv. oboustranné zalisování dýhy na předem lisovanou a aklimatizovanou dveřovku, která bude předem oboustranně zkalibrována. Podobná zařízení je nutné 2 – 3 měsíce testovat, a proto se zařízení do plného provozu dostane až začátkem roku 2008.
Také jihlavský závod Na Dolech, který se specializuje na výrobu dveřních zárubní, v těchto dnech rozjíždí novou technologii. Tou je lakovací linka na ostění zárubně, jejíž cena se vyšplhala na 22.500.000 Kč. Toto zařízení pomůže v jihlavském závodě zefektivnit výrobu. „Lakovací linka se pořizovala od těch nejrenomovanějších dodavatelů z Německa, Itálie a Slovenska. V současné době už měsíc probíhá její testování,“ říká Petr Dědek. Lakovací linka bude v testovacím provozu do konce tohoto roku a už začátkem roku 2008 pojede naplno.
Závod v jihočeském Vyšším Brodě, který se zabývá výrobou foliovaných dveří, má ve svém provozu pro změnu novou moderní nanášečku lepidla. „Tato investice umožnila pracovat paralelně na dvou lisech, které jsou tam již nainstalované, a to znamená nárůst kapacity výroby o 100 procent,“ říká Petr Dědek. Nanášečka lepidla představuje pro společnost investici ve výši 800.000 Kč. Moderní, přesné a automatizované stroje eliminují chyby při výrobě a tím také samozřejmě zvyšují i efektivitu výroby.
Modernizace a rozšiřování výroby Sapeli se tímto rokem samozřejmě nezastavuje. Už v roce 2008 plánuje firma nákup dalších technologií. „Pravděpodobně se budeme zabývat automatizací manipulace, to znamená nakládáním a vykládáním u linky na obložky. Automatizovaná manipulace znamená snížení fyzické náročnosti práce pro naše zaměstnance. Nový vykládací automat bude pořízen také k lince na lakování ostění. Ale nerad bych předjímal, plán investic Sapeli pro rok 2008 není zdaleka ve finální fázi,“ dodává Petr Dědek.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]