Zpět

Buřinka půjčila na bydlení již čtvrtmiliontému klientovi

V pořadí již čtvrtmiliontý úvěr poskytla Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS) v posledním srpnovém týdnu roku 2007. Úvěr ze stavebního spoření si sjednala klientka z Brandýsa nad Labem na modernizaci bydlení.

Publikováno: 29.07.2007
Rubrika:
Autor: (red)

Zájem klientů o úvěry SSČS úspěšně pokračuje i v roce 2007. Roste jak počet úvěrů, tak především jejich objem, meziročně o desítky procent. Jen za červenec 2007 činí ve srovnání se stejným měsícem roku 2006 tento nárůst 57 %. Od počátku roku 2007 SSČS poskytla měsíčně úvěry průměrně za 1 miliardu Kč, tedy o 300 tisíc Kč více než za stejné období roku 2006. Zvyšuje se i průměrná výše úvěru. Jestliže si klienti půjčovali minulý rok od ledna do července v průměru 240 tisíc Kč, výše úvěru se v letošním roce za stejné období vyšplhala na více než 300 tisíc Kč.
Klienti SSČS upřednostňují překlenovací úvěry, především překlenovací úvěr Trend. Vybrat úvěr si mohou klienti podle zajištění úvěru. Překlenovací úvěr Trend je bez zajištění nemovitostí, úvěr Hypo Trend je s povinnou zástavou nemovitosti. U úvěru Hypo Trend se klienti mohou ještě rozhodnout, zda zvolí úvěr s variabilní nebo pevnou úrokovou sazbou.
Překlenovací úvěry Trend a Hypo Trend jsou určeny pro nové i stávající klienty. Výše platby je vždy sjednána jako minimální, klient může splácet úvěr až 28 let, ale také jej kdykoli a bez sankcí splatit, případně vložit mimořádnou splátku. Úvěr klient splácí pohodlně – inkasem. Navíc u úvěru Hypo Trend klient nemusí platit okamžitě úhradu za uzavření smlouvy o stavebním spoření a dále o poskytnutí úvěru. Úhrady jsou hrazeny z došlých plateb.

Zdroj: TZ

[carousel-horizontal-posts-content-slider]