Zpět

Městský plavecký areál přivítá první návštěvníky

Městský plavecký areál Tipsport laguna v Berouně přivítá již ve čtvrtek 5. dubna první návštěvníky. Jeho výstavba, která probíhala od srpna 2005, si vyžádala náklady přes 170 milionů korun. Investorem byla akciová společnost Vodní svět Beroun, která je zároveň provozovatelem celého zařízení a jejímž stoprocentním vlastníkem je Město Beroun. Generálním dodavatelem celé stavby se stalo sdružení loděnické firmy Jež a liberecké společnosti Syner, která mimo jiné získala v roce 2002 ocenění „Stavba roku“ za realizaci podobného zařízení v Děčíně.

Publikováno: 03.05.2007
Rubrika: ,
Autor: (red)

Berounský aquapark, který nese název po generálním partnerovi projektu – akciové společnosti Tipsport – již ve své krátké historii stihl přivítat první tisícovku návštěvníků. Stalo se tak na podzim loňského roku, kdy Město Beroun společně s dodavateli stavby uspořádalo pro veřejnost den otevřených dveří. ‚Ti, co tehdy prošli rozestavěným areálem, nyní na vlastní oči uvidí, jak se pod rukama pracovníků stavebních firem za pár měsíců neuvěřitelně proměnil. Jsem velmi rád, že se po letech marných snah podařilo stavbu zrealizovat a obyvatelé města si nyní konečně mohou zaplavat v regulérním bazénu. Také náš úspěšný plavecký oddíl bude mít nyní pro trénink podstatně lepší podmínky,‘ řekl berounský starosta Jiří Besser.


Výstavba aquaparku v Berouně trvala jeden a půl roku

Vedle historicky prvního krytého pětadvacetimetrového bazénu v Berouně zde návštěvníci najdou také samostatnou zábavní část s tobogány a dvojitou skluzavkou a odpočinkovou část s rekreačním a dětským bazénem, brouzdalištěm, vířivkou a dalšími jednoduchými atrakcemi jako je například vodní hřib, dnový gejzír či vzduchová masážní lůžka. V prvním patře, které je určeno pro relaxaci, bude pak zájemcům k dispozici solárium, masérna, dvě sauny, spinning i posilovna. Nechybí ani občerstvení v přízemí objektu, které je přístupné jak ze vstupní haly, tak z vnitřní části areálu.


Jiřina Bohdalová přestřihnutím pásky zahájila provoz bazénu

Zatímco plavecký bazén včetně horké páry bude v provozu denně od 7:00 do 21:30, ostatní části budou přístupné od 10:00. „V dopoledních hodinách budou bazén využívat především školy, odpoledne pak plavecký oddíl TJ Lokomotiva. Při každé z těchto aktivit ale zůstanou minimálně dvě dráhy volné pro plavání veřejnosti. Volně přístupnou součástí bazénové haly je i horká pára,“ upozornil ředitel plaveckého areálu Vojtěch Matějček. Vstup do objektu je řešen pomocí čipů. „Platit bude návštěvník v pokladně, kde dostane čip.
S jeho pomocí si nejen uzavře šatní skříňku a projde do zvolené části areálu, ale může s ním zaplatit i za občerstvení. Čip je také možné pronajmout na celý rok a samostatně si ho dobíjet v automatu. V tomto případě je však třeba počítat s vratnou zálohou ve výši 500 korun,‘ doplnil Matějček.


Návštěvníci v areálu mimo jiné naleznou venkovní i vnitřní tobogán a dvojitou skluzavku

Vstupné do bazénu je vstřícné. ‚Chtěli jsme, aby jednotlivé části areálu byly oddělené, a to i výší vstupného. Jinou částku tedy zaplatí návštěvník, který jde pouze do bazénu, jinou naopak ten, který si chce vedle plavání užít také vodních atrakcí. Možné je i samostatně navštívit fitness a relaxační centrum v prvním patře,‘ podotkl berounský místostarosta Tomáš Havel. Například za hodinu plavání ve všední den zaplatí návštěvník čtyřicet korun, o víkendu pak šedesát korun. Bazén společně s atrakcemi ho pak vyjde na osmdesát korun za půldruhé hodiny ve všední den a sto dvacet korun o víkendu. ‚Pochopitelně máme připravené i různé slevy. Nejvýhodnější je vstupné do zábavní a rekreační části areálu včetně bazénu pro rodinu se třemi dětmi, která zaplatí za dvě hodiny pobytu 360 korun ve všední den a 420 korun o víkendu,‘ připomněl zástupce provozovatele.


Úspěch komplexu společně popřáli (zleva) Dalibor Kobrle, jednatel SYNER, hejtman Středočeského kraje Petr Bendl a architekt projektu Antonín Buchta

Vzhledem k tomu, že je areál postaven v lokalitě Na Ostrově, v těsném sousedství řeky Berounky, byl při výstavbě konstrukčně zabezpečen na naměřenou hladinu vody z povodní v roce 2002, a to pomocí zvýšené železobetonové základové vany. „Dalším opatřením je zabudovaní speciálních lišt do všech vstupních otvorů, což v případě potřeby umožní montáž speciálních protipovodňových výplní,“ doplnil Tomáš Havel.

Zdroj: TZ Syner

[carousel-horizontal-posts-content-slider]