Zpět 8 fotografií
Dekorativní panel (zdroj: Trachea)

Vlnobití napříč interiérem

Ležíte na rozpáleném písku a jemné mořské vlnky vám omývají chodidla… Krásná představa, ale vy na dovolené zrovna nejste?  Příjemnou atmosféru přímořského letoviska si snadno vykouzlíte i doma a to motivem rozpustilých vlnek, které se mohou vinout celým interiérem…

Publikováno: 11.07.2017
Rubrika:
Autor: (red)

Vlny a písek…

Hravé vlnky se mohou v interiéru snoubit s dalším elementem, které neodmyslitelně patří k mořské pláži, a to je písek. Právě jemné pískové částice umí na skleněných plochách vytvářet rozličné motivy. „Pískování je metoda dekorování skla, kdy se prudkým proudem jemného písečku otryskává tabule skla a tam, kde písek dopadne, vznikají drobné prohlubně, které pak dohromady vytváří vybraný motiv,“ vysvětluje pan Petr Paksi. Jemné bělostné vlnky tak mohou decentně zdobit celé skleněné stěny, celoskleněné dveře, ale třeba i sprchové zástěny.

Tip odborníka – Pískované sklo jedině s nanolakem!

Ať už se rozhodnete nechat si na skle vytvořit decentní vlnění nebo mohutné vlnobití, vždy požadujte u výrobce závěrečné ošetření skleněné plochy nanolakem. Ten zacelí drobné prohlubně pískovaného motivu a vytvoří jednolitou hladkou plochu. To je důležité zejména z hlediska údržby, do drobných jamek by se usazoval prach a plocha by byla velmi špatně udržovatelná,“ upozorňuje pan Petr Paksi z J.A.P.

Rozvlněný nábytek

Kde jinde se můžete cítit jako na břehu oceánu, než v koupelně? Zvuk zurčící vody, k tomu pěna do koupele s vůní moře…a samozřejmě nesmí chybět vlnky! Co takhle na koupelnovém nábytku? „Řadu IMAGE jsme na čelní straně opatřili sklem, které může být nositelem rozličných motivů a dekorů. Abstraktní vlna vytvoří z vaší podumyvadlové skříňky poutavý originální kousek,“ uvádí Ing. Petr Blažek, generální ředitel společnosti Dřevojas v.d., tradičního českého výrobce koupelnového nábytku.

Dalším způsobem, jak vytvořit z vašeho nábytku roztančený vlnícící se kousek, je opatření čelní plochy nábytkového dvířka rozvlněným potiskem. „Digitální technologie Overface umožňuje natisknout na povrch nábytku libovovolný grafický motiv. Samozřejmostí je stálost barev i odolnost vůči běžným poškozením. Je jen na vás zda se rozhodnete pro abstraktní stylizovanou vlnku nebo si vyberete realistické mořské vlnobití,“ uvádí pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení společnosti Trachea, největšího českého výrobce nábytkových dvířek.

Otevírejte vlnou!

Hravé vlnivé motivy nemusí zdobit jen celé stěny a jiné velkoformátové plochy. I na drobných prvcích se mohou zaskvět veselé vlnky a to zcela decentně. „Dveřní kování MAXIMAL může mít ve své čelní ploše vsazeny nejen různé barevné prvky, ale i zajímavé dekory, jako je právě struktura připomínající rozvlněné moře,“ uvádí Roman Ulich, designér společnosti M&T, jediného českého výrobce designového dveřního a okenního kování a dodává: „Sofistikovaná kombinace béžové barvy výplně a černého kovu v trendy matu vytváří z dveřního kování originální doplněk.“ Opatřete své dveřní kování netradičním dekorem a vesele se zavlníte při každém otevření dveří!

Hlavně nápadně

Do zdánlivého nekonečna se vlní mořská hladina…a stejně tak se může skrz celý interiér do nekonečna proplétat vlnící se motiv na dekorovaném Grafoskle. „Dekor vlnky je zalaminován pod odolné bezpečnostní sklo, nehrozí tak jeho oděr, ale ani rozbití celé skleněné plochy. Grafosklo lze použít jako obklad stěn, ale také na zábradlí, celoskleněné dveře nebo desku stolu,“ uvádí pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P, českého výrobce skleněných prvků do interiéru i exteriéru. Vlnící se dekor tak může přecházet z místnosti do místnosti, z plochy do prostoru a tvořit spojující prvek interiéru.

Rozvlňte se v rytmu… panelu

Mořské vlny oplývají neobyčejnou silou, svým působením umí zcela měnit tvář pobřeží, tvoří prolákliny a výmoly… I vaším interiérem se může prohnat taková vlna, která po sobě nechá viditelné otisky. „Vlnky v plastickém provedení mohou být vyfrézovány na nábytkových dvířkách i na dekorativních panelech, které s dvířky mohou tvořit harmonickou dvojici. Tato kombinace se uplatní například v kuchyni, kde dekorativním panelem obložíte prostor za kuchyňskou linkou a jemné frézování na dvířkách už jen doladí originální vlnitý motiv v 3D provedení,“ uvádí pan Martin Dusík z Trachey.

Když iluze nestačí

Chcete si šplouchání a šumění mořský vln užívat každý den, ale abstraktní motivy vlnek ve vás iluzi mořského příboje nedokážou probudit? Tak si v interiéru pověste fotografii přímo z okamžiku, kdy jste se nechali omývat mořem! Doma vytištěná fotografie vložená do pasparty vám ale dlouho radost dělat nebude. Aby vaše letní vzpomínka jen tak nevybledla, nechte si jí zalaminovat pod sklo! „LikeFoto tvoří fotografie vytištěná za pomocí UV odolných barev a zalaminovaná pod odolné bezpečnostní sklo. Procesem laminování se navíc ještě podpoří barevnost motivu, momentka z letní dovolené tak bude zdobit váš interiér ve věrném barevném provedení,“ vysvětluje Aleš Rychetský, manažer projektu LikeFoto.

Nechte se unést na vlně fantazie a proměňte svůj interiér hravými vlnivými motivy. Je jen na vás, zda svůj domov proměníte v divokou mořskou hladinu nebo klidný záliv.

Materiály vznikly s přispěním společnosti Dřevojas, www.drevojas.cz, J.A.P., www.japcz.cz, LikeFoto, www.likefoto.cz, M&T, www.kliky-mt.cz a Trachea, www.trachea.cz.