Zpět 1 fotografie
Ovladač (zdroj: Minirol)

Ovládejte stínící prvky jednoduše a chytře!

Stáhnout předokenní roletu nebo screenovou clonu pouze stisknutím tlačítka na stěně nebo s pomocí dálkového ovládání? To již v dnešní době považuje leckdo za naprostou samozřejmost. Věděli jste ale, že je možné řídit stínící prvky automaticky například podle pohybu slunce nebo v závislosti na povětrnostních podmínkách? Podívejte se, co vše dnes dovedou inteligentní systémy ovládání, které vám ušetří nejen spoustu námahy, ale také nákladů!

Publikováno: 21.12.2016
Rubrika:
Autor: (red)

Nechejte, ať se inteligentní systémy starají za vás!

Nejen komfort a pohodlí! Nebaví vás již ovládat stínící prvky u každého okna samostatně? Tak využijte možnosti propojit screenové clony či předokenní rolety s inteligentními systémy ovládání, díky kterým se nebudete muset téměř o nic starat! „Současné inteligentní systémy ovládání umožňují řídit otevírání a zavírání stínících prvků zcela automaticky. Můžete například zvolit individuální režim, s pomocí kterého jednoduše nastavíte, aby se screeny či rolety otevíraly a zavíraly vždy v předem určený čas, nebo režim ASTRO, který vám umožní nastavit otevírání a zavírání stínících prvků při východu a západu slunce přesně podle zeměpisné polohy domu. Jednotlivé režimy automatického řízení a jejich parametry lze přitom snadno měnit za pomoci nadřazeného dálkového ovladače, který slouží jako centrální řídicí systém,“ říká pan Radek Havelka, obchodní ředitel značky Minirol, která se zabývá výrobou stínících systémů. To ale není vše! Chcete například, aby stínění reagovalo na aktuální podmínky v exteriéru i interiéru? Ani to nepředstavuje pro současné systémy řízení žádný problém! „K inteligentnímu systému ovládání je možné připojit přídavná čidla reagující na světelné, teplotní, větrné či otřesové podmínky, a to jak venku, tak v interiéru. Centrální řídicí jednotka pak na základě signálů přicházejících z jednotlivých čidel vyhodnotí, zda dojde k otevření či zavření stínícího prvku,“ vysvětluje pan Radek Havelka.

Inteligentní systémy ovládání však nepřinášejí pouze zvýšený komfort a pohodlí pro vaše bydlení, ale oceníte je například i z hlediska bezpečnosti či úspory nákladů. „V kombinaci s přídavnými čidly mohou inteligentní systémy ovládání velmi dobře rozpoznat, kdy by mělo dojít k pohybu stínícího prvku, aby tak došlo k co největší úspoře energie a ušetření nákladů na klimatizaci, vytápění či osvětlení,“ upozorňuje pan Radek Havelka. Díky inteligentním systémům ovládání mohou sloužit screeny či rolety také jako ochrana před případnými lupiči. „Pokud se například chystáte na dovolenou a máte obavy, že by mohl nějaký zloděj využít dobu vaší nepřítomnosti k pokusu o vloupání do domu, tak jednoduše vyberete režim dovolené, který zajistí automatické otevírání stínících prvků. Díky tomu bude dům vypadat stále jako obydlený, a nebude tak poutat nežádoucí pozornost lupičů,“ radí pan Radek Havelka. Jednou z nejzajímavějších možností je pak rozhodně integrace s dalšími inteligentními systémy v domě. „Výrobci elektronického ovládání a pohonů pro screenové clony a rolety neustále rozšiřují portfolio značek, které jsou s jejich výrobky kompatibilní. Screeny či rolety tak můžete propojit například se zabezpečovacím systémem, systémem vytápění nebo osvětlením, učinit tak stínící techniku jednou ze součástí v současnosti velmi populárního konceptu inteligentního domu,“ uvádí pan Radek Havelka. Chcete-li bydlet chytře, nebojte se proto využít jedinečných možností inteligentních systémů ovládání!