Zpět 2 fotografie

Jak ochránit hrubou stavbu před zloději

Stavíte svépomocí vlastní dům? Pozor na krádeže stavebního materiálu a technického vybavení, škody se mohou vyšplhat na jednom staveništi až do stovek tisíc korun. Pokud chcete udělat pro ostrahu stavby víc než zamknout nářadí do kůlny, promyslete skandinávský model zabezpečení. Spočívá v dočasné instalaci mobilních kamerových systémů, které je podle vašich potřeb možné snadno demontovat a přesouvat na různá místa stavby. 

Publikováno: 23.02.2016
Rubrika:
Autor: (red)

Kamery střeží rizikové zóny na staveništi
„Mobilní IP kamerový systém se zaměří na předem definované zóny, kde se nachází stavební materiál, drahá stavební technika a nářadí nebo zkrátka jakýkoli majetek, který je pro zloděje lákavý. Pokud zloděj naruší definovaný prostor, operátorům se automaticky zobrazí ohrožená část staveniště na monitoru. Poté situaci vyhodnotí a rozhodnou se pro reakci,“ popisuje Jan Peroutka z bezpečnostní agentury Securitas, která novou technologii uvádí na český trh.  

Zloděj v přímém přenosu
Obsluha monitoringu stavby má k dispozici hlasový přenos do střeženého prostoru skrze výkonné reproduktory. „Operátor zloděje konfrontuje s realitou, že je jeho počínání sledováno prakticky v přímém přenosu, což na něj působí jako psychologická zbraň se zastrašujícím účinkem. Na místo může zaslat i zásahové vozidlo, kterému předá popis pachatele a další instrukce,“ uzavírá bezpečnostní expert Jan Peroutka. Zařízení neslouží jen koncovým uživatelům, ale je určeno rovněž stavebním firmám.