Zpět 9 fotografií

Trendy pro podzimní rekonstrukce

S podzimem přichází doba rekonstrukcí a dokončování výstaveb. A protože každý chce tzv. do Vánoc bydlet, je výhodné mít přehled o všech nových možnostech v oblasti bydlení. Znáte třeba dveře s háčky nebo oblými hranami? A co třeba okna nebo nábytek, který se téměř sami uklidí?  

Publikováno: 17.06.2015
Rubrika:
Autor: (red)

UKLIĎ TO NA DVEŘE! …DIVNÉ NEBO V POŘÁDKU?
Pokud se rekonstrukce vašeho bydlení dotkne také výměny dveří, pak zbystřete. Věděli jste, že dveřní křídlo může sloužit jako další úložný prostor? Dveře VERTIGO VARIANT mají ve své ploše zabudované háčky. Jedná se nejen o designovou, ale zejména velmi praktickou vychytávku pro váš interiér. „Většina z nás velmi intenzivně řeší, jak co nejefektivněji využít každý volný centimetr prostoru ve svém domě nebo bytě. To byl pro nás hlavní impuls, abychom se na dveře podívali tak trochu jinýma očima, a oživili je systémem lišt s praktickými většími či menšími háčky,“ říká, pan Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR, která je předním českým výrobcem interiérových dveří a obložkových zárubní.

 • Co oceníte? Odolný povrch!

Obava o poškození povrchu na dveřích od pověšených věcí je zcela lichá. Dveře VERTIGO na sobě nesou mechanicky odolný SOLO 3D. Jedná se o plastický laminátový povrch, který věrně imituje vzhled dřeva. Kousek přírody se u vás zabydlí nejen na pohled, ale i na dotek – strukturu dřeva ucítíte při každém kontaktu s dveřmi.

CHYTRÝ NÁBYTEK
Jaká je nejčastější bolest nábytkových povrchů? Poznamená je každý dotek rukou! Pořiďte si proto nábytek z chytrého materiálu, který zamezí tvorbě nečistot. „Když si pořizujeme nový nábytek, měla by nás zajímat i náročnost jeho údržby. Jednotlivé povrchové úpravy vykazují různou odolnost vůči přilnavosti prachu, tvorbě nevzhledných otisků prstů… K těmto aspektům bylo přihlíženo při vývoji matných akrylátových materiálů. Kromě toho, že jsou zdravotně nezávadné, dokáží eliminovat tvorbu otisků prstů a usazování částeček prachu,“ vysvětluje pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení společnosti Trachea, a.s., největšího českého výrobce nábytkových dvířek.

 • Co oceníte? Design!  

T.acrylic mat je mimo jiné velmi designovým povrchem. Dokáže totiž minimalizovat odrazy světelných efektů. V podstatě to znamená, že povrch je stále stejný, nepromítají se do něj žádné odlesky, předměty, světla. Dělají každý barevný odstín jemnější a navíc jsou vizuálně i na dotek doslova hebké.

VŠECHNO V POŘÁDKU…BRAMBORY V ŘÁDKU
Uklizenou koupelnu si přeje asi každý z nás. A to nejen pro vizuální pocit, ale také z toho důvodu, že koupelna je místem, kde dbáme o hygienu a máme zvýšené požadavky na čistotu. Abychom měli kam vše uklidit je potřeba se zaměřit na výběr koupelnového nábytku také z hlediska jeho úložného prostoru. „Úložné prostory se dávno netýkají jen zásuvek koupelnové skříňky s umyvadlem. Jsou tu také doplňkové skříně. A u novinkové řady TOWER tzv. spojovací doplňkové skříňky, které lze umístit mezi dvě koupelnové skříňky nebo je připojit k jednomu či oběma bokům samostatné skříňky,“ vysvětluje Ing. Zdeněk Blažek, manager marketingu Dřevojasu, v. d. tradičního českého výrobce koupelnového nábytku, a pokračuje: „ Skříňka se velikostí a počtem přihrádek liší podle toho, zda ji připojíte k jednozásuvkovému nebo dvouzásuvkovému modelu skříňky TOWER – která navíc obsahuje poličku na ručníky.“

 • Co oceníte? Protiskluzovou podložku

Zásuvky koupelnové řady TOWER jsou vybaveny speciální protiskluzovou podložkou z Japonska.Vzorek gumové podložky zabraňuje předmětům v zásuvce cestovat. Navíc uchrání dno zásuvky od ušpinění. Vše zachytí právě podložka, kterou stačí jen omýt, nechat vyschnout… a je znovu připravena k použití.

ZÁRUBNĚ, KTERÉ MUSÍTE MÍT
Můžete si pořídit sebe trendovější dveře…pokud je zasadíte do klasické zárubně – dokonce té kovové, celý efekt bude pokažen. Řešte proto výběr dveří spolu se zárubněmi. Novinkou na trhu jsou tzv. bezobložkové zárubně. Vtip tohoto řešení je v tom, že konstrukce zárubně je ukryta v příčce – pod malbou nebo tapetou. Viditelná je po otevření dveří pouze vnitřní část zárubně z eloxovaného hliníku. „Skryté zárubně jsou partnerem jak pro otočné, tak i pro posuvné dveře. Díky tomu, že z nich z pohledové strany opravdu není nic vidět, si můžete výběrem dveří vytvořit efekt tzv. dveří, mizejících ve zdi. Případně volbou kontrastního povrchu dveří k omítce uděláte ze dveří nepřehlédnutelnou dominantu. Pokud vás takový nápad oslovil, je pro vás ideální model absolutně skrytých zárubní AKTIVE. Další nabízená řada bezobložkových systémů nese název EMOTIVE – platí pro ni stejné vlastnosti jako u předchozí varianty pouze s drobnou změnou – tvoří ji tenký kovový rámeček v řádu několik 16milimetrů, který designově ohraničí dveřní průchod,“ vysvětluje pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., které je výrobcem ucelené řady dveřních systémů.

 • Co oceníte? Bezpečnost!

Zárubně, které nejsou vidět, mají i své další praktické výhody – na rozdíl od těch klasických, kde hrozilo nebezpečí úrazu o vystouplou zárubeň, v tomto případě se nemáte šanci o poranit ani vy, nebo vaše malé děti či starší osoby. Také jde o řešení, které šetří volný prostor a působí vzdušným dojem, což se v malých prostorech docela hodí.

OBLÁ JE DOBRÁ
„Dveře dnes neslouží jen k otevírání a zavírání místnosti. My chceme, aby svým majitelům nabídly i něco navíc,“ říká, Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR a.s., předního českého výrobce interiérových dveří a obložkových zárubní, a pokračuje: „Oblá hrana na dveřním křídle s sebou přináší velice elegantní designový doplněk. V kombinaci s oblou zárubní vytvoří velice příjemný dveřní komplet, který oživí každý interiér.“ Oblou hranu si lze vybrat téměř u všech modelových řad a v téměř všech povrchových úpravách, a to včetně vysoce mechanicky odolného CPL laminátu nebo SOLO 3D, což do dnešní doby nebylo možné. „Pevné lamináty dosud ohnutí neumožňovaly. Oblou hranu původní výrobní technologie umožňovaly pouze pro ohebné fólie. Proto je novinka oblé hrany z CPL laminátů tak průlomová,“ dopřesňuje Martin Dozrál. A pozor! Zároveň bude také možné si pořídit různé hrany na dveřích, například i šikmou… 

 • Co oceníte? Všechno!

Kromě elegantního designu se oblá hrana na dveřích a zárubních vyznačuje hned několika užitnými vlastnostmi, které jistě všichni uživatelé dveřních kompletů ocení:

 • výrazné omezení rizika odlepení namáhaných hran dveří, a to i vlivem vlhkosti,
 • snížení rizika úrazu při pádu na dveře, poškození dveří při nárazu předmětem,
 • minimalizuje možnost zachycení oděvu při průchodu dveřmi,
 • vyšší praktičnost při údržbě a čištění dveří – nezachycuje se ní prach a nečistoty, a proto lze dveře s oblou hranou použít i do namáhaných provozů,
 • vyšší bezpečnost při otevírání a zavírání dveří.

OKNO – OKO DO SVĚTA
Opravdu výjimečná okna, která v sobě nesou jen ty NEJ vlastnosti. To jsou okna SYNEGO – novinka letošního roku firmy DAFE-PLAST. „Okna SYNEGO se chlubí velmi účinnou tepelnou izolací díky sedmi komorám v rámu a šesti komorám v okenním křídle. Také vás ochrání před okolním hlukem – zvuková izolace až 47 dB se děje díky přítomnosti tří těsnění, které zvyšují akustickou izolaci okenní výplně a zmenšují její infiltraci. U běžných oken se setkáváme pouze s dvěma těsněními. Pro srovnání – stejnou hodnotu zvukového útlumu mají speciální zvukově izolační dveře v nejvyšší zvukově izolační třídě,“ říká  Ing. Miroslav Culka, obchodní ředitel společnosti DAFE-PLAST, která se výrobou oken SYNEGO zabývá, a dodává: „S těmito okny bude váš domov také o mnoho bezpečnější. Okna SYNEGO jsou vybavena již ve svém základu, tzn. bezpečnostní kličkou s funkcí Secustik a jedním bezpečnostním bodem na celoobvodovém kování s mnohem vyšší odolností proti násilnému vniknutí.

 • Co oceníte? Odpuzují špínu!

Sen všech hospodyněk se vyplnil! Revoluční povrchová úprava Hight Definition Finishing (HDF), která je při výrobě oken SYNEGO použita, přináší snadnější a jednodušší údržbu oken.  Speciální receptura materiálu uzavře povrch profilu okna, který je viditelně hladší a zajistí jeho vysoký lesk. Okna zůstanou nejen déle čistá, ale také se mnohem snadněji myjí a přiléhající špínu odpuzují.

Materiály byly připraveny ve spolupráci s firmami J.A.P., www.japcz.cz , Trachea, www.trachea.cz , Dřevojas, www.drevojas.cz , SOLODOOR, www.solodoor.cz a DAFE-PLAST, www.dafe.cz.